Про це йшла мова під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, що відбулося в Луцьку.

Учасники засідання розглядали підсумки та прогнози реалізації в області так званого «митного експерименту» щодо реконструкції доріг. Начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький назвав рекордним для Волині 2017 рік. У минулому році до державного бюджету митниця спрямувала 7 мільярдів 543 мільйони гривень. Доведений індикативний показник було перевиконано на 1 мільярд 947 мільйонів гривень. На реконструкцію автомобільних доріг було спрямовано 766,2 млн гривень.

Для порівняння, у 2015 році за митним експериментом в обласний бюджет було спрямовано 104,2 млн грн., у 2016 році – 115,7 млн гривень.

У 2018 році, за словами керівника митниці, зберігається тенденція до збільшення платежів до бюджету. За результатами роботи у І кварталі 2018 року Волинська митниця ДФС перерахувала до Держбюджету 2 мільярди 980 мільйонів гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року надходження податків збільшилися на 772,8 млн грн або на 35%.

Водночас Волинській митниці ДФС на 2018 рік доведено індикативні показники доходів в загальній сумі 9 мільярдів 204 мільйони гривень. А це на 61% більше показника 2017 року.

Але сума коштів, спрямованих на реконструкцію автомобільних доріг за 4 місяці поточного року, склала лише 46,9 млн гривень. Зменшення зумовлено невиконанням індикативних показників протягом лютого-квітня 2018 року іншими митницями ДФС.

А затверджений новою постановою порядок відрахувань передбачає, що коли загальний обсяг митних платежів за звітний місяць менший або дорівнює загальному обсягу показників надходжень, визначених у розписі державного бюджету, розподіл коштів не здійснюється. Відтак, на сьогодні обсяг коштів, які будуть залучені на реконструкцію доріг Волині, прогнозувати неможливо, оскільки це залежить від усієї системи митниць, а не тільки від Волинської.