Про це у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповів керівник Миколаївського обласного осередку ВО «Свобода» Демид Губський.

«Миколаїв – це місто, яке активно проявило себе під час Революції Гідності. А тому, коли ми дізналися, що Московський патріархат планує у нашому місті забудову, ми, націоналісти, брали активну участь, щоб ще на початковому етапі цього не допустити. Корабельний район, де московська церква взялась незаконно будувати свій осередок, – це сакральне місце у Миколаєві. Оскільки, хоч це вважається і кінцем міста, але цей район започаткували ще у 15 столітті за часів Великого князівства Литовського. А тому тут не можна було допустити будь-якого будівництва», – розповів Демид Губський.

Проте, як зазначає націоналіст, у Миколаєві й досі присутні прихильники «руского міра», які взялись допомагати московським попам.

«У нашій міській раді дуже активно діє така політична партія, як «Опозиційний блок» та інші причетні до «руского міра» політичні сили. Саме вони домоглись дозволу на зведення московської церкви. Проте згодом активістам у судах вдалось добитись офіційної заборони на зведення споруди Московського патріархату. І от, після цієї заборони на будівництво, ми почали стежити за тим, як Московський патріархат її дотримується. Коли ми прийшли на місце уже забороненої забудови, то побачили, що навіть попри заборону будівництво активно ведеться. І, власне, вчора, 6 вересня, члени миколаївського осередку ВО «Свобода», патріотичної організації «Сокіл»,  приватні підприємці та мешканці Коробельного району міста Миколаєва об'єднались, щоб не допустити забудови. Коли ми прийшли на місце, то побачили, що там відбувається тотальний шабаш. Чесно кажучи, мені стало ніяково, адже там зібралось кількадесят жінок. І складається враження, що вони були не при свідомості, а одержимі. Вони під керівництвом свого батюшки п'ять годин співали. Цей піп, який ними керував, за нашими даними, є прямий агент Кремля», – зазначив активіст.

Демид Губський розповідає, що коли патріоти почали демонтовувати незаконну споруду, прихильники московської церкви накинулись на них та почали бити. Підтримували «вірних» МП невідомі молодики у спортивних костюмах…та поліція.  

«Коли ми зайшли на територію і розпочався демонтаж, ці жінки почали кидатися на нас. Голову миколаївської міської організації ВО «Свобода» Ольгу Колесник  одна з жінок травмувала у голову. Тобто ця особа каменем намагалася ударити у скроню Ользі Колесник, щоб важко її поранити. Натомість правоохоронці взялись затримувати нас, активістів, а не нападників. Мене особисто та ще кількох учасників акції закували у наручники. Щоправда, під тиском громади, поліція таки нас відпустила. Адже, коли громадськість почула про конфлікт, почали з'їжджатися люди, які нас підтримали. Завдяки чому нам вдалось повністю демонтувати незаконну споруду агентів Кремля», – розповідає  керівник Миколаївського обласного осередку ВО «Свобода».

«Поліція, намагаючись нас арештувати, жодним чином не реагувала на прихильників московської церкви, які на нас напали.  Найагресивнішими були люди у штатному в спортивних костюмах. Закінчилось все добре, але у нас фото-відеоматеріали, якими ми плануємо поділитись із прокуратурою», – додав Демид Губський.

Націоналіст розповів, що у майбутньому вони стежитимуть, щоб Московський патріархат не взявся за незаконне зведення храму.

«Ми написали заяву на дії правоохоронців, оскільки у мене особисто під час сутичок з прихильниками «руского міра» із кишень зникли особисті речі та гроші. Також ми готуємо звернення до прокуратури. Я є командиром штабу громадського формування з охорони порядку «Національний резерв». І ми будемо виставляти на законних підставах наших хлопців до патрулів поліції, оскільки поліцейські офіцери нам обіцяли, що стежитимуть за цим будівництвом. І як тільки ми побачимо, що Московський патріархат щось там робитиме, то реагуватимемо. Крім того, тривають судові справи. І наскільки я знаю, було зареєстроване кримінальне провадження щодо невиконання судового рішення із заборони будівництва. Я думаю, що на території Корабельного району міста Миколаєва московської церкви не буде. А згодом, я думаю, що ми підемо далі», – наголосив керівник Миколаївського обласного осередку ВО «Свобода».

 

«Вголос»