Про це свідчить результат голосування після підрахунку 100% голосів виборців, повідомляє IDnes.

Популістична партія ANO отримала 29,64% голосів виборців і 78 із 200 місць у парламенті. Її засновник, Бабіш, тепер стане новим прем’єром, проте для створення більшості його партії необхідно формувати коаліцію з іншими партіями.

На другому місці – євроскептична Громадянська демократична партія (ODS) – у неї 11,32% голосів виборців (25 депутатів).

Третьою фінішувала нова політична сила «Партія піратів» – 10,79% голосів (22 депутати). Вона виступає проти обмеження громадянських прав. Серед пунктів їх програми – боротьба за вільніший доступ до інформації, легалізація легких наркотиків, заборона засобів моніторингу за громадянами тощо. Окремі головні члени партії мають відкрито проросійські погляди, наприклад – у питанні Донбасу.

Праворадикальна SPD фінішувала четвертою з результатом 10,64% голосів. Партія та її лідер Томіо Окамура не приховують бажання зняти санкції із РФ та фактично не заперечують російського фінансування.

Комуністична партія Чехії та Моравії, яка багато місяців поспіль намагалася блокувати ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною, посіла п’яте місце з 7,76% голосів.

Розгромним став результат для Соціал-демократичної партії влади. Вона посіла шосте місце і отримала лише 7,27% голосів та матиме 15 депутатів у парламенті.

До нижньої палати парламенту увійдуть ще три політичні сили – Християнсько-демократичний союз-Чехословацька народна партія (KDU-ČSL), що набрала 5,8% голосів, правоцентристська ТОР 09 – 5,31% і партія "Мери та незалежність" (STAN) – 5,18% голосів.