​Ядерне паливо для АЕС вироблятимуть в Україні

​Ядерне паливо для АЕС вироблятимуть в Україні

Кабмін ухвалив рішення про виробництво ядерного палива та окремих його компонентів на території України.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Постанова передбачає прийняття розпорядження про затвердження Державної цільової програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року, дозвіл на виробництво в Україні ядерного палива та його компонентів з метою забезпечення диверсифікації постачання, імпортозаміщення та задоволення атомних електростанцій України ядерним паливом власного виробництва у повному обсязі», - зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, представляючи проект документа.

Раніше в Міненеровуглепромі повідомляли, що Україна проводить переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення проекту з виробництва на території нашої держави ядерного палива. Водночас компанія Westinghouse, яка називалася як можливий інвестор з будівництва такого заводу, цю інформацію не підтверджувала.

Міненерговугілля України вже розробило проект концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки, що позиціонується як один з елементів зниження залежності від Росії у цьому сегменті енергетики.

У грудні 2011 року державний концерн «Ядерне паливо» і російська компанія «ТВЕЛ» зареєстрували спільне підприємство «Завод з виробництва ядерного палива», але нещодавно Україна заявила, що вийшла з цього проекту.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm