Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій набазікав маячні під час урочистого богослужіння у кафедральному соборі Всіх святих землі Волинської.

Висловлювання митрополита дослівно подає видання “Волинь.Пост“.

Так, Онуфрій заявив, що для того, щоб спастися, людині не потрібна людська мудрість, бо вона несе тління та смерть.

“Церква — одна, яка існує 2 тис. років. Ті, які появилися пізніше, — це і католицька церква, і протестантські церкви, вони вже не є церквами. Вони є, ну такими общєствами, які щось мають в собі… А для того, щоб спастися людині, їй потрібно мати чисту віру, без домішок людської мудрості. Тому що людська мудрість сама велика: вона несе в собі тління і смерть. А божественна премудрість несе в собі життя. Тому спасительною вірою є та, яка не має в собі домішок людської премудрості, мудрування людського”, — сказав піп.

Онуфрій заявив, що “єретики та розкольники почали розрушати церкву”.

“Напроти всієї історії церкви були намагання спочатку, перших три століття, просто фізично знищити тих, хто вірує у Христа, хто складає тіло церкви Христової. Після перший трьохсот років наступив інший період, коли церква одержала свободу на існування, коли церкву почали розрушати за допомогою єретиків і розкольників. Коли поставали не іскусні в духовній мудрості люди, і починали вчити не так, як говорить Господь, не так, як говорить істина. І по цьому случаю збиралися Вселенські собори, перший, другий, сьомий. Всі сім соборів збиралися, щоб не служити єресі і твердити правильну віру.

І сьогодні, брати і сестри, також такий час, є не іскусні люди, які намагаються внести в церкву щось своє. Їм здається, що це буде дуже добрим, но ми знаємо, що буває добре тільки те, що згідно з волею Божою. А те, що людина придумає, воно ніколи не може бути добрим”, — заявив предстоятель МП.

Також Онуфрій заявив, що те, що сьогодні відбувається з українською Церквою, свідчить про кінець світу:

“Сьогодні мене питають люди: що твориться сьогодні твориться в церкві? То я, щоби не говорити вам дуже багато, я скажу такі слова: що ми живемо в останні часи. І це не є мій висновок. Про це говорить все: і нафта, яка закінчується, і руди всякі, і вода прісна, яка закінчується. І багато-багато інших явищ, які у природі, якими людина живе, ресурси закінчуються. Це говорить про те, що близький кінець”, — запевнив батюшка.

Московський митрополит припустив, що коли українці відірвуться від московитів, то перестануть бути християнами.

“А що сьогодні Томоси якісь там обіцяють, непонятно шо… Ми маємо всі свободи і незалежності, церковні, адміністративні. Ми самі робимо все, як вважаємо за потрібне. Але ми маємо молитовні зв’язки з усіма православними, і з Росії, і з Америки, і з Греції… І ці зв’язки не можна рвати в угоду комусь. Якщо ми порвемо молитовні зв’язки, ми перестанемо любити один одного, перестанемо бути християнами. І тоді що за користь з нашого життя, якщо ми не будемо християнами? Ми будемо чадами загибелі, а Господь хоче, щоб ми були чадами спасіння”, — заявляє Онуфрій.

За словами предстоятеля Московського патріархату, кожен українець повинен мати свій особистий томос, інакше не врятується.

“Кожна людина має шукати свій особистий Томос. Тобто, свободу від гріха. Оце той Томос, який ми маємо получити від Бога. А інші Томоси нас не спасуть. Оцей Томос ми маємо всі шукати, і блаженна та людина, яка вже його знайшла, тобто, звільнилася від гріха і може робити, що вона хоче. Але та людина, яка звільнилася від гріха, вона не хоче якихось причудів. Вона хоче тільки того, що Бог хоче. Тому що вона розуміє, що сама совершенна, сама блага, сама угодна – це воля Божа”, — розумував піп.

“Тому тримайте, дорогі брати і сестри, ту віру, яку ви держите сьогодні від своїх предків. Ми любимо і свою владу, і всіх політиків, які вмішуються у церковні справи, ми всіх любимо. Але любов не означає, що їх потрібно слухати у всіх відношеннях, тому що вони не розуміють часто, що творять. Якщо ми послухаємо, то прийде такий час, що станемо всі на Суд Божий, і як послухаю того, хто говорить неправильно, хто учить неправді… То на Суді Божому він мені сам скаже: “Ти ж розумів, ти знав, що так не можна робити”. Я не знав, я так от думав, що так можна, а так не можна. А ти знав. То ти винен у моїй погибелі”, — додав московський батюшка.