Якщо російські банки підуть з України – це буде позитивом, - Андрій Новак

Якщо з України таки підуть російські банки, для нашої банківської системи це буде загалом позитивно, тому що місце російських банків займуть українські.

Таку думку висловив у коментарі «Вголосу» голова Комітету економістів Андрій Новак.

Він також наголосив, що за ці три роки усі, хто хотів і розумів ситуацію, вже забрав звідти свої гроші – як вкладники, так і підприємства. Залишились хіба ті, у кого є якісь зовнішньоекономічні стосунки з Росією.
Тож якщо російські банки підуть, деякою мірою постраждати можуть лише ті вкладники, які залишились – якщо російські банки вирішать не виконувати своїх зобов'язань. Також, очевидно, будуть складніші умови роботи для тих юридичних осіб, підприємств України, які досі там тримають свої рахунки.

За словами Новака, більшість російських банків уже заявляли, що продають свої українські відділення, хоча покупців на них практично немає – як через загальну банківську та економічну кризу, так і через небажання мати справу з активами, які можуть виявитись дуже проблемними.

Натомість, коли говорять про санкції, то мова не йде про закриття і ліквідацію банків з російським капіталом, а лише про певні санкції, які обмежують їх операції із виведення капіталу з України, - звертає увагу голова Комітету економістів.

«Ми повинні розуміти, що Росія також буде відповідати – згідно зі своєю агресивною традицією. Вони можуть наприклад, дати політичну команду не виконувати зобов'язання перед українськими вкладниками. Тож зараз треба рекомендувати нашим фізичним і юридичним особам максимально вивести свої кошти з російських банків. І у всякому разі на час продовження російської агресії намагатись з ними не працювати. Ефекту доміно тут не повинно виникнути (у всякому разі, якщо його штучно не створити), оскільки частка цих банків на ринку не така велика. Хіба що уряд і НБУ спробують скористатись ситуацією, аби виправдати якісь свої інші економічні провали (як вони це роблять із блокадою)», - зазначив Андрій Новак.

Отже, сьогодні ситуація з російськими банками набагато менш кризова, аніж із тим «банкопадом», який триває в останні роки. І незрівнянно менш ризикова ситуація, ніж, скажімо, із націоналізацією Приватбанку, - переконаний Новак.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram