Про це повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

Справа стосується суддів Владислава Дев'ятка, Максима Титова і Костянтина Васалатія.

«Такими рішеннями, що мають неправосудний характер, стали, по-перше, прийняття до розгляду справи, у якій немає ані підозрюваного, ані обвинувачуваного, і по якій давно сплив строк розслідування. По-друге, суд відмовився забезпечити участь Віктора Януковича у процесі  згідно з вимогами Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та глави 43 Кримінального процесуального кодексу України», – зазначив захисник.

«По-третє, судом ухвалено рішення про початок заочної процедури розслідування без врахування Віктора Януковича та наданих захистом доказів. І по-четверте, судом було повністю проігноровано Європейську конвенцію про захист прав та основоположних свобод людини у частині забезпечення доступу до правосуддя. Ми вважаємо, що такі рішення судом прийняті внаслідок безпрецедентного тиску на нього», – цитує Сердюка УП.

Разом з тим, адвокат переконує, що для забезпечення можливості такого тиску у квітні 2017 року було здійснено втручання в автоматизовану систему розподілу суддів.

Нагадаємо, 5 липня Янукович заявив, що не хоче брати участь в ініційованому Україною судовому процесі у справі про держзраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

 

«Вголос»