02 08 2017 16:17

Янукович скаржиться на суддів до ГПУ та НАБУ

Президент-втікач Віктор Янукович подав до Генпрокуратури та Національного антикорупційного бюро заяви про притягнення трьох суддів Оболонського райсуду до кримінальної відповідальності за винесення завідомо неправосудних рішень.

Про це повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

Справа стосується суддів Владислава Дев'ятка, Максима Титова і Костянтина Васалатія.

«Такими рішеннями, що мають неправосудний характер, стали, по-перше, прийняття до розгляду справи, у якій немає ані підозрюваного, ані обвинувачуваного, і по якій давно сплив строк розслідування. По-друге, суд відмовився забезпечити участь Віктора Януковича у процесі  згідно з вимогами Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та глави 43 Кримінального процесуального кодексу України», – зазначив захисник.

«По-третє, судом ухвалено рішення про початок заочної процедури розслідування без врахування Віктора Януковича та наданих захистом доказів. І по-четверте, судом було повністю проігноровано Європейську конвенцію про захист прав та основоположних свобод людини у частині забезпечення доступу до правосуддя. Ми вважаємо, що такі рішення судом прийняті внаслідок безпрецедентного тиску на нього», – цитує Сердюка УП.

Разом з тим, адвокат переконує, що для забезпечення можливості такого тиску у квітні 2017 року було здійснено втручання в автоматизовану систему розподілу суддів.

Нагадаємо, 5 липня Янукович заявив, що не хоче брати участь в ініційованому Україною судовому процесі у справі про держзраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

 

«Вголос»