Японія проведе рік з рекордним для країни бюджетом

Японія проведе рік з рекордним для країни бюджетом

Сьогодні парламент Японії прийняв законопроект про бюджет на 2018 фінансовий рік, який починається 1 квітня. Запропонований кабінетом міністрів бюджет передбачає рекордний обсяг державних витрат - 97,71 трлн єн ($ 919 млрд).

Про це повідомляє Інтерфакс.

Таким чином, держвидатки в Японії в наступному році будуть на 0,3% більше, ніж в поточному. Японський бюджет ставить рекорди вже шостий рік поспіль.

Японія збільшує витрати на соцзабезпечення, щоб впоратися з проблемами, викликаними старінням населення. У 2018 фінроці вони складуть майже третину витратних статей - 32,97 трлн єн.

Крім того, на наступний фінрік схвалений рекордно високий оборонний бюджет - 5,19 трлн єн ($ 48,8 млрд).

Податкова виручка, як очікується, збільшиться до 59,08 трлн єн. Законопроект також передбачає розміщення держоблігацій на 33,7 трлн єн, що менше, ніж в 2017 фінроці. Залежність від боргового фінансування бюджету, таким чином, знизиться з 35,3% до 34,5%.

Раніше цього року уряд Японії відтермінував строк виходу на первинний профіцит бюджету ще на два роки - до 2027 фінансового року.

Спочатку передбачалося, що первинний профіцит бюджету в Японії стане реальністю вже в 2020 фінроці. Однак правляча Ліберально-демократична партія Японії перед виборами в жовтні минулого року відмовилася від цього терміну, щоб підвищити рейтинги.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram