Японія запустила найменшу ракету-носія у світі ФОТО ВІДЕО

Японія запустила найменшу ракету-носія у світі (ФОТО, ВІДЕО)

05.02.2018 15:49
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду
Японське аерокосмічне агентство (JAXA) заявило про запуск компактної ракети, яка успішно вивела на орбіту мікросупутник довжиною 35 см.

Як повідомляє Еспресо із посиланням на Engadget, це найменша ракета, що будь-коли доставляла вантажі на орбіту. 

Використовувати величезні ракети для запуску маленьких супутників не дуже ефективно, тому в цей час триває створення невеликих ракет, здатних доставляти в космос мікровантажі.

Японським фахівцям вдалося досягти значного успіху в цьому напрямку: трисекційний мікросупутник TRICOM-1R був виведений на орбіту за допомогою рекордно маленького носія. Він являє собою модифіковану висотну ракету SS-520 вагою всього 3 тонни.

Рік тому JAXA вже намагалося відправити в космос компактну ракету. Однак експеримент завершився невдачею: через 20 секунд після зльоту зв'язок з нею був втрачений. Розслідування інциденту показало, що причиною провалу стала проблема з незахищеним електричним з'єднанням. Виправивши її, в агентстві змогли досягти успіху.

В цей час про подальші плани по використанню модифікованої версії SS-520 нічого не повідомляється, однак видання зазначає, що JAXA зробило важливий крок до регулярних запусків компактних носіїв.

«Вголос»


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram