Як повідомляє Science Alert, він діє набагато швидше існуючих аналогів і вимагає лише одноразового прийому.

Головним засобом боротьби проти грипу залишається вакцинація. Препаратів, які лікують вже хвору людину, існує небагато – справа в тому, що складно впливати на вірус, який встиг проникнути всередину клітин.

Японська компанія Shionogi вирішила змінити ситуацію, застосувавши до грипу досвід, отриманий нею при розробці ліків проти ВІЛ.

Зазвичай препарати проти грипу націлені на те, щоб зупинити поширення вірусних частинок в уже захоплених клітинах. Новий засіб впливає раніше, ще на стадії зараження клітин за рахунок блокування металоферментів. Цікаво, що виявилась схожість цього ферменту у ВІЛ і грипу.

Дослідження показало, що препарат, розроблений компанією Shionogi, вбивав вірус грипу в організмі пацієнта протягом 24 годин. Це набагато швидше, ніж у будь-якого з доступних на ринку аналогів.

Наприклад, популярним лікам Tamiflu потрібно на це утричі більше часу. За словами дослідників, швидке знищення вірусу знижує ризик заразити оточуючих.

Що стосується симптомів хвороби, то на їх повне усунення Shionogi потрібно стільки ж часу, скільки і Tamiflu. Однак негайне полегшення від нового препарату настає швидше. Крім того, його досить прийняти один раз, а не пити протягом п'яти днів, як Tamiflu.

Поки тривають випробування препарату. Вражаючі результати перших проб змусили швейцарського фармацевтичного гіганта Roche придбати ліцензію на його поширення.

Використання ліків в Японії може бути схвалено вже в березні, проте його появу в США та інших країнах не слід очікувати раніше наступного року.

 

«Вголос»