Польські виробники яєць вважають, що це призведе до зростання конкуренції і до «серйозних наслідків» для польських експортерів яєць на ринки країн ЄС. Про це йдеться в заяві польської Національної палати виробників м'яса птиці та кормів (KIPDiP), – пише Укрінформ.

«На думку KIPDiP, рішення Єврокомісії (про допуск Avangardco на ринки ЄС — ред.) матиме дуже серйозні наслідки для польських виробників яєць. Слід очікувати загострення експортної конкуренції і значного погіршення рентабельності експорту яєць з Польщі», – йдеться в заяві палати.

У KIPDiP нагадали, що українська Avangardco зможе експортувати до ЄС яйця класу «А» з 28 лютого, а перші партії потраплять на європейські ринки з березня.

Яйця до ЄС експортуватиме птахокомплекс «Авіс», який входить до складу Avangardco. Продукційні можливості «Авіса» – 1,6 млрд яєць на рік.

Як зазначає KIPDiP, українська компанія віддавна хотіла вийти на європейський ринок, зменшуючи свою залежність від ринків країн Близького Сходу та Північної Африки з огляду на падіння експорту через погіршення політичної ситуації в цьому регіоні.

Першою українською компанією, яка отримала у вересні 2017 року дозвіл на експорт до ЄС яєць класу «А», була «Ясенсвіт» групи «Oвостар Юніон», яка експортує на ці ринки з жовтня минулого року.

Польська палата наголошує, що частка імпорту яєць та продуктів переробки з України до ЄС систематично зростає: на кінець 2014 року вона становила 4%, а в 2016 році — 50%.

За інформацією компанії «Авангард», її частка у промисловому виробництві яєць в Україні становить 31%.

 

«Вголос»