ЄС залишає у силі пропозицію щодо угоди про асоціацію з Україною – заява Ромпея і Баррозу (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей та Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу поширили спільну заяву щодо ситуації в Україні.

Подаємо повний текст заяви (переклад Вголосу):

«Що стосується українського рішення тимчасово припинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію і зони вільної торгівлі (DCFTA), позиція Європейського Союзу залишається чіткою. Пропозиція про підписання безпрецедентної Угоди про асоціацію та DCFTA є все ще у силі. Це вимагає політичної волі, необхідної українському керівництву, рішучих дій і реального прогресу на умовах, викладених у грудні 2012 року.Україна досягла важливого прогресу. Ми переконані, що підписання Угоди про Асоціацію та DCFTA – найамбітнішої угоди, яку Європейський Союз коли-небудь пропонував, забезпечить найкращу можливу підтримку для економічної ситуації в Україні, курсу реформ і модернізації з урахуванням створення процвітаючого і стабільного майбутнього для всіх українців. ЄС готовий бути більш відкритим і більш сприятливим для тих, хто готовий взяти участь у реформах і модернізації.

Знаючи про зовнішній тиск на Україну, ми вважаємо, що короткострокові міркування не повинні переважити довгострокові вигоди, які принесе партнерство. Однак Європейський Союз не змусить Україну або будь-якого іншого партнера обирати між ЄЄ та іншою регіональною спільнотою. Україна має вільно обрати, яких домовленостей з ЄС вона прагне. Протягом останніх днів українці ще раз продемонстрували, що вони повністю розуміють і вітають історичну особливість ЄС.

Тому ми рішуче не схвалюємо російської позиції і дій. Тісніші відносини з Європейським Союзом не шкодитимуть відносинам між нашими Східними партнерами та їхніми іншими сусідами, такими як Росія.

Східне партнерство задумане, як перемога для всіх. Європейський союз, як і раніше, готовий роз'яснити Російській Федерації спільні вигоди від розширення торгівлі та обміну з нашими сусідами, водночас поважаючи суверенітет і незалежність наших Східних партнерів і двосторонній характер Угод про асоціацію та Зону вільної торгівлі.

Європейський союз чекає на саміт Східного партнерства у Вільнюсі цього тижня. Він стане важливим моментом для критичної оцінки ситуації  та продовження співпраці з нашими Східними партнерами».


 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram