«Політик праворадикальної партії Йоббік Бела Ковач шпигував на користь іноземної держави», – пояснив голова угорської Генеральної слідчої прокуратури Імре Керестеш, передає «Польське Радіо».

Прокурор не назвав країну, для якої працював Ковач, але додав, що євродепутат звернув на себе увагу регулярними конспіраційними зустрічами з російськими дипломатами, а також тим, що літав до Москви щомісяця.

Угорська прокуратура також заявила, що Ковача підозрюють у шахрайстві на суму понад дві тисячі євро, які він отримав через фіктивне працевлаштування працівників у Європарламенті. У цій справі проходять ще троє осіб.

Відповідно до інформації прокуратури, у 2012-2013 роках Бела Ковач підписав документи на чотири- і шестимісячні стажування чотирьох осіб у Європарламенті. Стажуватися мали чотири особи, яких насправді не існує, – повідомляє Генеральна слідча прокуратура.

Європарламентарій з 2010 року працював і навчався в Росії протягом багатьох років. До Будапешту він повернувся у 2003 році, на два роки пізніше вступив до угорської націоналістичної праворадикальної партії Йоббік. Ковач заперечує будь-які зв'язки з угорськими або іноземними секретними службами.

 

«Вголос»