Про це йдеться у рішенні Єврокомісії, – пише Європейська правда.

«Єврокомісія вирішила позиватися до Угорщини у Суді ЄС на підставі того, що редакція її  про вищу освіту від 4 квітня 2017 року диспропорційно обмежує університети з ЄС у їхній діяльності і потребує відповідності з законодавством Євросоюзу» – йдеться у повідомленні.

Згідно із висновками Венеціанської комісії, угорський закон про вищу освіту у цілому відповідає європейським нормам, але його змінений варіант, який посилює правила стосовно іноземних вузів, містить деякі «дуже проблематичні» положення.

У липні Європейська комісія направила Угорщині застереження у межах юридичної процедури проти Угорщини про те, що закон про вищу освіту несумісний зі свободою вищих навчальних закладів надавати послуги та відкриватися в будь-якій точці ЄС.

Нагадаємо, у квітні президент Угорщини Янош Адер підписав закон про вищу освіту з поправками, які дозволяють закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо вони не мають двосторонньої угоди з країною походження.

Нагадаємо, після прийняття в Україні нового закону про освіту в Угорщині розгорілася антиукраїнська істерія. Сусіди обіцяли блокувати будь-які ініціативи України на шляху зближення із ЄС.

Напередодні, 6 грудня, 11 держав-членів НАТО розкритикували позицію Угорщини в питанні закону про освіту і намір блокувати зближення України з НАТО. Керівники цих країн підписали спільний лист владі Угорщини, в якому вказали, що конфлікт між Україною та Угорщиною через закон про освіту не повинен входити в площину НАТО, а країни альянсу не вважають цю проблему серйозною і такою, що перешкоджає подальшому зближенню України з альянсом. 

Потім угорці знову висунули Україні ультиматум.

 

«Вголос»