Упродовж 2017 року Україна досягла важливого прогресу у низці реформ, однак потрібно зробити більше у судовій сфері та боротьбі проти корупції.

Про це йдеться у звіті ЄС про виконання Угоди про асоціацію.

Документ підготували Європейська служба зовнішньої дії та Європейська комісія й він містить моніторинг виконання зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між ЄС й Україною впродовж минулого року — від листопада 2017 року.

“Упродовж минулого року Україна досягла прогресу у низці важливих сфер. Однак треба посилити виконання низки тих реформ, які ще не були здійснені, аби українці могли повністю скористатися вигодами Угоди про асоціацію між ЄС та Україною й її глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі”, — ідеться в повідомленні.

Водночас у документі відзначено уповільнення реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах. У ЄС зауважили, що попри продовження оновлення судової сфери, було винесено вкрай небагато вироків у справах про корупцію на найвищому рівні.

У зв’язку з цим наголошується, що створення Вищого антикорупційного суду залишається тестом на успішність реформи.

У ЄС також наголосили, що потрібно “у належний спосіб розслідувати напади на активістів громадянського суспільства та покарати винних”.

В інших сферах, як зазначається у звіті, досягнули прогресу. Зокрема, у результаті послідовних економічних реформ багато великих підприємств, що перебувають у державній власності, збільшують прибуток під керівництвом незалежних наглядових рад, а сотні менших підприємств успішно приватизовані.