Про початок діяльності вони заявили на спеціальній прес-конференції у Барселоні, повідомляє Європейська правда за даними Euractiv.

Об'єднання міст південної Європи під назвою «SET network» планує провести спільні акції протесту для тиску на уряди своїх країн, від яких вимагають «встановити межі туристичної галузі» і навіть сприяти її «зменшенню».

Перша акція мережі полягала у тому, щоб випустити маніфест, який засуджує те, що масовий туризм спричиняє зростання цін на житло, знищує місцеві магазини, створює низькооплачувані робочі місця та додаткове забруднення навколишнього середовища.

На цей момент до об'єднання входять 10 іспанських міст, серед них – Мадрид, Барселона та Пальма де Майорка, а також португальський Лісабон та італійська Венеція. До мережі також входять іспанські Канарські острови та Мальта.

Останнім часом міста по всій Європі активізували зусилля, спрямовані на те, щоб закрити сервіси із спільного використання житла, такі як Airbnb, через те, що вони впливають на зростання цін для місцевого населення.

За даними Всесвітньої організації з туризму, кількість туристів у ЄС зросла на 8,0% у минулому році, до 538 млн осіб, що становить 40% від світового туристичного потоку.

«Вголос»