Європейські реформи: В Україні піднімають пенсійний вік, у Польщі – знижують

У ході вівторкового засідання польського уряду було представлено ситуацію щодо підготовки до зниження пенсійного віку. Новим законодавством, яке має набути чинності 1 жовтня, передбачатиметься можливість виходу на пенсію для жінок у віці 60 років, а для чоловіків – у віці 65 років.

Про це повідомляє Польське радіо

За підрахунками Закладу соціального страхування, зі зниження пенсійного віку можуть скористатися 330 тис. осіб. Як сказала міністр родини, праці і суспільної політики Ельжбєта Рафальська, пенсія – це право, а не обов’язок. Якщо, однак, навіть усі, хто має на це право, схочуть скористатися з можливості виходу на пенсію відповідно до новоприйнятих термінів, фінансів на це вистачить: «В такій ситуації, в котрій ми маємо зростання заробітної платні, велику кількість поляків, що працюють, [коли – ред.] ми ввели годинну ставку, договори доручення підлягають соціальному страхуванню, фінансова ситуація Фонду соціального страхування є ліпшою. Жодних, ані найменших причин для непокою щодо того, як вводяться реформи[, немає – ред.]», - сказала вона.

Міністр підкреслила, що довша праця означає більшу пенсію, оскільки на наших пенсійних рахунках буде накопичено більше коштів і вони виплачуватимуться нам протягом коротшого терміну.

З липня у всіх відділеннях Закладу соціального страхування (ZUS) свої послуги застрахованим особам надають пенсійні радники. Вони допомагають подати заявку на пенсію, пояснюють від чого залежить розмір пенсії і здійснюють розрахунки, якою буде пенсія. Ті, хто захоче вийти на пенсію у зниженому віці, зможуть подати свої заявки 1 вересня.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram