Євросоюз хоче усунути «Газпром» від контролю над «Північним потоком-2»

Європейський союз (ЄС) планує затвердити низку змін на енергоринку з метою отримання контролю над новим російським трубопроводом «Північний потік-2».

Про це пише видання Euractiv.

Згідно із запропонованими змінами в директиву щодо газу, всі трубопроводи повинні відповідати правилам ЄС, згідно з якими трубопроводами не можуть безпосередньо володіти постачальники газу, повинні бути надані недискримінаційні тарифи, прозорі операції і не менше 10% потужностей віддаватися в користування третім особам.

«Газові директиви в цілому... зможуть застосовуватися до трубопроводів в/з третіх країн, включаючи існуючі і майбутні трубопроводи, до кордону юрисдикції ЄС», – йдеться в пропозиціях.

Пропозиція буде представлена на голосування в середу на засіданні комісарів ЄС. Якщо рішення буде прийнято, то перейде до держав-членів і в Європейський парламент для затвердження.

У Єврокомісії хочуть, щоб нові правила були введені до кінця 2018 року – якомога швидше для того, щоб застосувати їх до трубопроводу «Північний потік-2», роботи над яким повинні завершитись до кінця наступного року.

Проект «Північний потік-2», який повністю належить російському газовому монополістові «Газпром», не відповідає законодавству ЄС в частині вимог так званого Третього енергопакету. Росія заперечує їх у Світовій організації торгівлі (СОТ).

 

«Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram