З 145 робочих днів 87 його не було на роботі – на Балчуна в Україні могли відкрити кримінальну справу
09 08 2017 15:25

«З 145 робочих днів, 87 його не було на роботі», – на Балчуна в Україні могли відкрити кримінальну справу

Екс-голова «Укрзалізниці» Войцех Балчун тривалий час був відсутнім на своєму робочому місці.

Про це на своїй сторінці у «Facebook» написала речниця Генеральної прокуратури України Лариса Саган. 

«Тиждень тому Генпрокурор Юрій Луценко надіслав на ім'я прем'єр-міністра В. Гройсмана лист, в якому наголошував на неналежному виконанні правлінням ПАТ «Укрзалізниця» покладених зобов'язань. І мав на то підстави. Зокрема, органами прокуратури та іншими правоохоронними органами на сьогодні розслідуються близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовим особами ПАТ «Укрзалізниця».Так от. Статтею 98 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» саме на правління ПАТ «Укрзалізниця» покладаються функції контролю за роботою структурних підрозділів та філій», – повідомила Лариса Саган.
 

«Так от тепер найцікавіше: голова правління тривалий період на робочому місці не перебував (87 днів зі 145 робочих у 2016р. та 45 зі 103 у 2017 р.). Слідством встановлено, що від виконання своїх безпосередніх обов'язків В. Балчун фактично самоусунувся, ефективне керівництво не здійснював, що негативно позначилося на діяльності товариства та стані законності на залізничному транспорті загалом. Було багато обіцянок, але мало їх реалізації. Одна з них - прямий потяг Київ-Краків, що мав вже з 1 серпня курсувати до польського міста. І саме цей маршрут анонсувала віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе. Що не кажіть, а лист Генпрокурора подіяв.  Гастролі завершено», – додала речниця Генпрокуратури.

Як писав «Вголос», заробітна плата голови правління «Укрзалізниці», поляка Войцеха Балчуна становила 461 тис. грн.

Сьогодні, 9 серпня, голова «Укрзалізниці» Войцех Балчун подав у відставку через особисті обставини. Новим тимчасово виконуючим обов'язки голови «Укрзалізниці» призначено першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова.

 

«Вголос»