Зі Львова до Грибовицького сміттєзвалища хочуть побудувати пряму трасу - активіст (ФОТО)

26.08.2016 12:28
Перекриття автодороги Львів-Рава Руська активістами та мешканцями сіл Дубляни та Грибовичі, 26 серпня 2016 року. Фото: Вголос
Перекриття автодороги Львів-Рава Руська активістами та мешканцями сіл Дубляни та Грибовичі, 26 серпня 2016 року. Фото: Вголос
Зображення 1 / 15 Використовуйте клавіші для перегляду
Понад три години мешканці Грибовичів, Малехова та Дублян блокують трасу Львів-Рава-Руська, вимагаючи зустрічі із мером Львова Андрієм Садовим.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Активісти та мешканці села Малехів кажуть, що сміттєзвалище вже почали розширювати та з 1 вересня почнуть знову вивозити сміття на Грибовицьке сміттєзвалище.

«У підніжжі, де відбувся зсув сміття є територія Малехівської сільської ради. Цю ділянку Садовий разом з головою Малехова планують рекультивувати, створивши підпірну стіну та засипати старе сміття новим. Тобто знову приблизно років п’ять, чиновники з Львова возитимуть сміття сюди. Тобто це ніяка не рекультивація», - каже активіст з села Малехів Тарас Сиротинський

Також активіст стверджує, що з боку вулиці Щурата, що у Львові вже розпочали прокладання прямої дороги до сміттєзвалища в бік Малехова.

«На сміттєзвалищі зараз ведуться роботи. Як нам пояснили працівники, які зараз здійснюють ремонти, чиновники хочуть напряму з Львіва зробити дорогу, щоб сміття з міста можна було сюди вивозити. Ця дорога проходитиме з вулиці Щурата, біля лікарні, адже звідти менше кілометра у бік Грибовицького сміттєзвалища. Тому і львів'янам варто задуматись про вплив цього сміттєзвалища на їхнє здоров'я», - додає активіст.

Сільський голова села Малехів Володимир Сеньковський стверджує, що через витік інфільтратів з Грибовицького сміттєзвалища, було забруднено чотири гектари землі на території Малехова, саме ці території хоче взяти в оренду Львівська міська рада. 

«Міська рада Львова дійсно звернулася листом  до Малехівської сільської ради у зв'язку зі зсувом та витоком інфільтратів, які йшли з території Грибовицького сміттєзвалища на територію села Малехів. Міська рада хоче взяти чотири гектари землі в оренду, щоб почати рекультивацію сміттєзвалища. Через це був представлений громадскості проект рекультивації, але люди уже не довіряють владі, бо хочуть гарантії, що справді почнеться рекультивація, а не розширення сміттєзвалища », - каже Володимир Сеньковський. 

На місці акції протесту був присутній також начальник  Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник, який запевнив протестувальників, що сміттєзвалище не буде працювати, проте мешканці села Малехів, Грибовичі та міста Дубляни вимагають зустрічі з місіьким головою Львові Андрієм Садовим, щоб отримати гарантії, що сміттєзвалище рекультивовуватимуть, а не продовжуватимуть використовувати. 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram