У поліції оприлюднили докази про причетність п’ятьох затриманих до вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Відеодокази у Верховній Раді продемонстрував голова Національної поліції Сергій Князєв, пише “Українська правда”.

Він оприлюднив відеозаписи зі свідченнями й слідчим експериментом. За словами Князєва, правоохоронці допитали п’ятьох затриманих осіб і 367 свідків. Також вони провели дев’ять обшуків і понад 20 експертиз.

На одному з оприлюднених  відео чоловік каже, що їм запропонували “провчити активістку Гандзюк у зв’язку з тим, що в неї були русофобські погляди, вона негативно відгукувалася про воїнів АТО і була причетною до скандалів, пов’язаних із корупцією”.

За даними поліції, зловмисники спершу планували побити Катерину Гандзюк за винагороду, але потім вирішили застосувати до неї сірчану кислоту. Як винагороду нападникам обіцяли 5 тис. доларів на всіх.

Напад готували в місті Олешки, а 26 липня, напередодні злочину, організатор Сергій Торбін і його співучасники придбали сірчану кислоту у Каховці.

За даними поліції, серед п’ятьох виконавців злочину був водій і нападник, а інші спостерігали за територією.

Після вчинення злочину, дорогою до Олешків, нападник викинув взуття, зіпсоване сірчаною кислотою, та пляшку у річку.

Князєв наголосив, що усім п’ятьом особам, котрих вважають виконавцями нападу, повідомили про підозру й обрали запобіжний захід.

Провадження щодо замовників розслідує Служба безпеки України.

Нагадаємо, Верховна Рада вирішила створити Тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування нападів на радницю херсонського мера Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Громадська активістка та посадовець Катерина Гандзюк померла 4 листопада, не переживши наслідків хімічних опіків кислотою. Президент України Петро Порошенко закликав “знайти вбивць” та покарати їх.