27 07 2012 13:26

За останні 5 років на Львівщині згоріло 14 храмів

Впродовж 2007-2012 років на території Львівської області у храмах виникло 22 пожежі, а в 14 випадках іх повністю знищено вогнем. Про це сьогодні, 27 липня, на прес-конференції розповів заступник начальника Головного управління Держтехногенбезпеки полковник служби цивільного захисту Олег Демідонт.

Всі згорілі церкви, як розповів Демідонт, є архітектурними пам’ятками. «Це дерев’яні церкви ХV-XVI ст., які несуть величезну архітектурно-історичну цінність для Львівщини», – зазначив він.

Загалом у області органи державного пожежного нагляду перевірили 1950 релігійних установ, в 1031 – електрообладнання та електромережа експлуатуються з порушенням вимог правил улаштування електроустановок.

«У 558 будівлях дерев’яні конструкції не оброблені вогнезахисним розчином, в 706 будівлях та спорудах відсутня нормативна кількість вогнегасників, 296 будівель та споруд не обладнані установками протипожежної автоматики, а на 63 об’єктах установки є непрацездатним», – розповів Демідонт.

Найчастіше пожежі у церквах трапляються в період Різдвяних та Великодніх свят, а також через необережне поводження із свічками та електроприладами.

Також, як зазначив Демідонт, управління Держтехногенбезпеки щороку проводить роз’яснювальну роботу із духовенством, щоб уникнути подібних ситуацій.