Про це повідомляється в обвинувальному акті, який є в розпорядженні ТСН.uа.

Згідно з документом, Зайцева звинувачується в порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть шести осіб, тяжкі та середньої тяжкості травми ще у шести осіб.

Олена Зайцева порушила низку пунктів Правил дорожнього руху (п.п. 8.7.3 (г, е), 8.10, 8.11, 12.4). Дії водія визнані такими, що не відповідали вимогам Правил і знаходилися з технічного погляду в причинному зв'язку з виникненням дорожньо-транспортної пригоди.

«Зайцева 18.10.2017 року приблизно о 20:43, керуючи технічно справним автомобілем Lexus RX 350 д.н. АХ 0032 ЕС, рухалася по вулиці Сумській з боку площі Конституції, наближаючись до перехрестя з вулиці Сумської та провулку Мечникова в Харкові, з перевищенням дозволеної швидкості для руху в населеному пункті, а саме зі швидкістю не менше 80 км/год, діючи необережно, проявила злочинну самовпевненість, не прийнявши своєчасних заходів для зменшення швидкості руху транспортного засобу аж до його зупинки, при включенні для нього жовтого, а з тим червоного заборонених сигналів світлофора, в'їхала на перехрестя, де сталося зіткнення з автомобілем Volkswagen Touareg д.н. АХ 7970 ЕМ, під управління Дронова Г.А., який рухався з боку вулиці Римарської в напрямку вулиці Пушкінської в Харкові, після чого автомобіль Lexus RX 350 виїхав на тротуар, де стався наїзд на пішоходів, чим Зайцева Е.А. грубо порушила вимоги п.п. 8.7.3 (г, е), 8.10, 8.11, 12.4 Правил дорожнього руху України», – йдеться в документі.

Однак в обвинувальному акті йдеться про обставини, які пом'якшують покарання для Зайцевої.

«Згідно ст. 66 КК України, є щире розкаяння і добровільне відшкодування заподіяної шкоди потерпілим», – наголошується в акті.

Відзначимо, що про пом'якшуючі обставини заявляла адвокат Зайцевої. Зокрема, рідні підозрюваної відправили банківські перекази сім'ям загиблих в аварії. Йшлося про суму в 50 тисяч гривень. Батьки загиблих повернули гроші після того, як чеки від благодійних внесків почали додавати до матеріалів справи. Після щирого розкаяння, вони, за словами адвокатки Зайцевої, можуть стати добровільним відшкодуванням. Це вже відразу дві пом'якшуючі обставини, які можуть зменшити кількість років у вироку. Адвокат Зайцевої Юлія Козир повідомила, що день перебування в СІЗО вважається як день відбування покарання після вироку. Після того, як пройде половина терміну, Олену можуть відпустити умовно-достроково.

 

«Вголос»