Замість ВДВ в Україні будуть ДШВ

В Україні вперше відзначили День десантника не 2 серпня, а 21 листопада - у день покровителя десантних військ архістратига Михаїла.

Передає ВВС

За рішенням президента Порошенка офіційна назву "Високомобільних десантних військ" (ВДВ) змінили на "Десантно-штурмові війська ЗСУ" (ДШВ ЗСУ).

Королівська піхота і танковий кулак: як змінюють символи армії України

"Варан" та "мазепинки" - як змінюється вигляд української армії

Також замінили колір беретів десантників з блакитного на темно-бордовий.

Заходи до Дня десантника пройшли на Михайлівській площі в Києві у вівторок зранку.

Зміну символіки десантників українська влада пояснює бажанням відійти від радянської спадщини та атрибутів російських військ, яких Київ звинувачує в участі у анексії Криму та боях на Донбасі.

Кремль такі звинувачення послідовно заперечує.

"Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря - на заміну нав'язаному нам радянсько-російському", - заявив Петро Порошенко.

"Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це - колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну", - додав президент.

Він повідомив, що за час конфлікту на Донбасі загинули 469 українських десантників.

Запровадили і новий беретний знак десантників. На ньому зображено купол парашута, а також крила й вогняний меч архістратига Михаїла. Цей святий у християнстві вважається "верховним командувачем божого війська у битві проти нечистих сил", пояснюють розробники нової концепції форми.

"Як президент та верховний головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних сил", - підсумував Петро Порошенко на Михалівській площі.

Під час церемонії заміни беретів новий головний убір отримав командир десантних військ генерал Михайло Забродський, який передав бордові берети командирам десантних бригад, а ті - особовому складу.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm