Активіст ініціативи “Хто замовив Катерину Гандзюк?” Роман Сініцин заявив, що напад на херсонську активістку замовила не одна особа і винагорода за це була більшою за 5 тис. доларів, про які казали виконавці.

Про це він розповів в інтерв’ю “Ліга.net”.

“Ми знаємо, хто замовив Катю Гандзюк”, — сказав він, але ім’я назвати відмовився.

На запитання, чи був це народний депутат, Сініцин нагадав, що “журналісти “злили” одного з посередників вбивства Каті” (Ігоря Павловського, помічника нардепа БПП і генерала поліції у відставці Миколи Паламарчука. — Ред.).

“Ми знаємо, хто, кому і скільки передавав грошей за напад на Катю. Замовник насправді не один”, — заявив активіст.

Сініцин упевнений, що “гроші завозилися в Херсонську поліцію і прокуратуру, щоб не шукали реальних замовників”, що “була стратегія: ліпити з виконавців замовників”.

“Лише після скандалу з (невинним підозрюваним) Новіковим вони взяли п’ятьох реальних виконавців — екс-бійців “Правого сектора”. Дивує: частина з них — герої війни, які воювали в Донецькому аеропорту”, — сказав він.

На думку Сініцина, їхнім мотивом були гроші. Але не по 5 тис. доларів. “Грошей було набагато більше, не можу озвучувати суму”, — уточнив він.

“Ці люди працювали на помічника нардепа Ігоря Павловського… Охорона. Є факти, що вказують, що вони також займалися віджиманням врожаю у фермерів. Це ж аграрний регіон. Вони жили у Павловського на базі. Не треба бути Еркюлем Пуаро, щоб це встановити”, — заявив він.

За його даними, “головний виконавець Сергій Торбін” отримував гроші “від вищої ланки злочину”. Він спершу визнав провину, а потім відмовився від свідчень.

“Ми встановили кілька ланок із посередників, які ведуть до замовників”, — заявив Сініцин і підтвердив, що одна з них — помічник нардепа.

“До передачі справи в СБУ вся стратегія херсонської поліції, за нашою інформацією, полягала в тому, що вони хотіли зробити з ключового виконавця Торбина замовника вбивства. Оприлюднення імені помічника нардепа було для того, щоб показати їм, що не варто так розслідувати справу”, — пояснив активіст.

“Тепер складність у тому, що лише Торбін знає наступних людей, які ведуть ближче до замовників, а він мовчить”, — додав Сініцин.

Чоловік не зміг сказати, чи причетний Паламарчук.

Сініцин назвав метою активістів змусити слідство назвати замовників нападу на Гандзюк. І не виключив оприлюднення нової інформації, якщо цього не станеться.

“Катя знала, хто її замовив за певний час. Журналісти-розслідувачі теж уже багато що знають. Незабаром побачите”, — сказав він.

З приводу подальших дій Сініцин заявив: “Зараз чекаємо, коли візьмуть під варту Павловського”.

Нагадаємо, інформація про смерть Катерини Гандзюк з’явилася 4 листопада.

Петро Порошенко закликав “знайти вбивць” активістки, а США та представники Євросоюзу — притягнути злочинців до кримінальної відповідальності.

Згодом керівник поліції Києва Андрій Крищенко підтвердив інформацію про смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Водночас поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на Катерину Гандзюк на “закінчене вбивство”.

Глава Нацполіції України Сергій Князєв заявив, що слідство у справі Гандзюк майже завершене.

Стерненко розповів, що попри страшні муки Катерина Гандзюк намагалася зробити якомога більше для розкриття нападів на українців.

Згодом ГПУ передала справу Гандзюк до СБУ.

6 листопада Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування нападів на радницю Херсонського мера Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.