Голосування відбулося під час екстреного засідання Ради безпеки ООН, яке сьогодні, 14 квітня, скликала Росія через удари по Сирії, повідомляє ТСН.

За резолюцію проголосували три члени Ради безпеки – Росія, Китай і Болівія. Вісім країн проголосували проти, включаючи США, Францію і Великобританію. Чотири країни-члена Ради утрималися – Казахстан, Перу, Екваторіальна Гвінея і Ефіопія.

Російська резолюція засуджувала удар по Сирії і називала цей акт «агресією» і «порушенням міжнародного права і статуту ООН». Документ вимагав негайно припинити «агресію проти Сирії», а також надати «всі необхідні умови для завершення розслідування місії щодо встановлення фактів ОЗХЗ у Сирії».

Як писав «Вголос», Росія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації із повітряними ударами США, Франції та Великої Британії у Сирії.

Як відомо, в ніч на 14 квітня збройні сили США, Великобританія і Франція завдали удари по сирійських об'єктах, пов'язаних із хімічною зброєю.

Сирійські ЗМІ повідомили про трьох постраждалих унаслідок ракетних ударів.

У Міноборони Франції оприлюднили відео авіаударів по Сирії.

У Пентагоні заявили, що ракетні удари США, Великобританії і Франції по об'єктах в Сирії знищили всі задані цілі.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг та канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтримали удари, нанесені по Сирії, а Тереза Мей заявила, що удар по Сирії був законним і мав на меті послабити здатність режиму досліджувати, розробляти та розміщувати хімічну зброю.

Президент України Петро Порошенко назвав удари, завдані силами США, Франції та Великої Британії по об’єктах хімічної зброї у Сирії справедливою відповіддю на злочин проти людяності – хіматаку у Думі 7 квітня.