Збереження ядерної зброї в Україні закрило би перед нею шлях до євроінтеграції – Пайфер

Якби Україна залишила ядерну зброю, не мала би ні фінансової підтримки, ні євроінтеграції, ні зближення із США та НАТО – екс-посол Пайфер.

Про це пише Голос Америки.

На президентство Кучми прийшовся «золотий» період відносин США-Україна - розповів екс-посол США в Україні Пайфер.

Збереження Україною ядерної зброї, закрило би перед нею шлях до євроінтеграції, зближення із НАТО та США, міжнародної фінансової допомоги. Про це в інтерв'ю блогу UkeTube, який представляє оригінальні інтерв'ю із західними дослідниками України, розповів Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні (1998-2000 р), який до призначення опікувався політикою США щодо України у царинах ядерного роззрброєння та ін.

«Розумію, коли люди кажуть, що у 2014-му все було би інакше, якби Україна залишила собі ядерну зброю. Але за таке рішення Україні довелося б заплатити значну політичну та економічну ціну. Україна була би більш ізольованою від Заходу. Можливо вона на була б країною-вигнанцем, як КНДР, але з відкритими обіймами ядерну Україну точно б не вітали», – відзначив Стівен Пайфер.

Пайфер працював над підготовкою Будапештського меморандуму, міжнародної угоди, укладеної у 1994-му році між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні.

«Я розумію, коли сьогодні українці кажуть, що якби вони не підписали Будапештський меморандум, якби залишили собі якусь ядерну зброю, ситуація була б іншою. Цьому важко заперечити, адже альтернативна історія є полем спекуляцій. Я би хотів сказати, що якби Будапештський меморандум не було підписано, Україні довелося б заплатити значну ціну, - наголосив Пайфер.

За словами Пайфера, за підписанням меморандуму послідував період, який можна назвати «золотим» у відносинах між Україною та США.

«З 1995-го по 1998-й, залишивши позаду питання ядерної зброї, відносини США та України справді розширились. У 1996 була підписана угода про стратегічне партнерство між Україною та США, яку підтримало створення двонаціональної Комісії на чолі із президентом Кучмою та віце-президента США Ґором. Було багато міждержавних візитів - у 1997-му президент Кучма відвідав Україну 4 рази... Цього би не сталося, якби Україна залишила собі ядерну зброю», – розповів Пайфер.

Дипломат також наголосив, що ядерна Україна не мала би підтримки з боку Європи у питанні інтеграції та фінансової підтримки з боку міжнародних інституцій.

«У 1994-му Україна підписала Угоду про партнерство та співробітництво з ЄС. У 1997-му Україна підписала Угоду про особливе партнерство із НАТО, яка заснувала постійний орган кооперації НАТО з Києвом. Нічого цього не відбулося би, якби Україна лишила собі ядерну зброю», – розповів Пайфер.

«З економічного боку, на мою думку, якби Україна із ядерною зброєю, звернулася б (а я вважаю, що їй довелося би це робити) за позиками під низькі проценти до МВФ, чи Світового банку, чи ЄБРР - думаю, що ядерна Україна побачила б, що виконавчі директори цих інституцій із США та Європи виступили б проти кредитування України», – поділився думками Пайфер.

«Вголос» 

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 8 +

КОМЕНТУВАТИ

  • P S9 серпня 2017 09:56 Відповісти IP:  89.105.227.--- Подавись ти своєїю євроінтеграцією, у ці байки чим дальше, тим менше осіб вірить вам, ваш маріонетковий уряд у нашій країні з яким ви тирите гранти і який прикриваючись вашими вимогами влаштував геноцид соціально незахищених груп населення так це ваша євроінтеграція, була б унас хоча б одна боєголовка, ви вже би у підворотнях мочились, а унас було їх біля 5000 шт і їхня вартість на ринку озброєнь біля 100 мльрд. зелених. Це результат вашої євроінтеграції? Сьогодні загинуло десятки тисяч українців, за вашу продажну політику і ще більш продажних наших президентів, які знищували цю країну і її народ, на жаль це продовжується і донині.
  • Володимир9 серпня 2017 08:31 Відповісти IP:  162.253.130.--- "Збереження ядерної зброї в Україні закрило би перед нею шлях до євроінтеграції" - зате дало б можливість і шанс на розвиток в якрості нормальної і сильної країни. А щодо "євроінтеграції" - в неї невелика цінність. Стати третьосортною країною в єс, до того ж, приймати ідіотів-мігрантів, у яких заміть голови - коран - це не та перспектива для моєї країни, яку я хочу. Ізраїль теж до певної міри "ізгой" у євросоюзі, зате має сильну армію і ядерну зброю. І я щось не бачу, щоб відсутність євроінтеграції йому б зашкодила. Теж саме і Швейцарія, хіба що ядерної зброї не має. Зате має сильну армію, і озброєне населення. А щодо "збереженя ядерної зброї закрило б шлях до міжнародної фінансової допомоги" - так ця "фінансова допомога" відсотків на 50 біла розкрадена, і осіла на закордонних рахунках.
  • жид9 серпня 2017 08:19 Відповісти IP:  130.180.219.--- жидоеврейський [***] разом із жидом ку[***]ю
  • Ветер9 серпня 2017 08:12 Відповісти IP:  188.42.35.--- Сегодня в программе "Факты" кто-то из приглашённых экспертов сказал вот эти простые душевные слова о судьбе Украины к концу этого столетия: По программе неолибералов, которые сегодня рулят в Европе, украинцев в Украине к 2100 г. должно остаться около 15-16 млн. человеков, основное назначение которых будет "поставлять" в Европу муку, пшеницу и пр. дары самых чернозёмных чернозёмов в мире! А будь у нас ядерный щит мы могли бы этот этноцид белой русской расы не допустить! А теперь нет никаких шансов ни на колбасу ни на независимость!
  • митьо9 серпня 2017 08:33 Відповісти IP:  195.208.165.--- Если бы Украина осталась "ядерной державой"никто, в том числе Россия и США даже не думали бы предпринимать какие не будь не "дружественные" шаги по отношению к Украине, но наших вождей "развели" как последних лохов, а теперь стараются оправдать.
  • Денис Чкалов9 серпня 2017 07:59 Відповісти IP:  46.133.191.--- О какой Евроинтеграции и сближении с НАТО может быть речь если Украину никуда не берут, это факт. Сохранить целостность страны путем обеспечения гарантий США, [***]ацией Англией Францией Китаем так же не удается, что стоят их обещания??? Все равно самую высокую цены за все платим мы - народ Украины, а не "гаранты".
    Лвиную долю всех кредитов разворовали, не без участия самих же кредиторов. Этот Пайфер сказочник как и все эти чудогаранты.
  • Олександр9 серпня 2017 07:40 Відповісти IP:  94.158.81.--- І загубила десятки тисяч чоловік. Призвела до нападу кацапстану. Без підтримки і не виконання умов Будапешстського меморандуму з боку країн "гарантів". Гаранти фігові!
  • Серега9 серпня 2017 06:21 Відповісти IP:  95.158.53.--- Зато открыла дорогу войны с русней. Дорога к евро интеграции, привела жизнь украинцев к нищете.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram