Участь в обговоренні взяли мешканці села Рясне Руське, депутати сільської ради, депутати Яворівської районної ради, Львівської обласної ради та представники ГО «Розвиток Громади», повідомили «Вголосу» в «Розвитку громади».

Влада Львова планує розширити межі міста за рахунок землі сусіднього села, та для затвердження нових меж потрібна згода сільської ради. У разі неприйняття сторонами згоди, питання погодження меж Львова будуть розглядатись у судовому порядку.

Активісти зазначають, що землю між Львовом та с.Рясне Руське можна було б виділити учасникам антитерористичної операції, але через спірну ситуацію щодо права власності земельних ділянок, це є неможливим. Якщо б землі залишились в межах території села Рясне Руське, сільська рада виділить землі для військових.

Попередньо робоча група, до якої входили представники «Розвитку Громади», депутати сільської ради, працівники Львівської міської ради та обласної державної адміністрації

напрацювала компромісне рішення, відповідно до якого 115 га території відійде селу Рясне Руське.

Учасники антитерористичної операції, які були присутні на зустрічі, акцентували увагу на тому, що сьогодні треба воювати за землю на сході України, а не в сесійній залі.

Члени ГО «Розвиток Громади» під час зустрічі повідомили присутнім про можливі ризики в обох варіантах вирішення з юридичної точки зору. Наприкінці дискусії учасники зустрічі прийняли рішення звернутися до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, щоб посадовець проаналізував ситуацію та представив громаді свій шлях вирішення питання.

Окрім обговорення земельного питання на засіданні голова Рясне Руської сільської ради Емілія Смокоровська спростувала неправдиву інформацію щодо ГО «Розвиток Громади», опубліковану на сайті revolutionua.com. Своїми словами Емілія Петрівна розповіла як активісти громадської організації допомагали сільській раді та надавали юридичний супровід з вирішення питання щодо встановлення територіальних меж. Також вона наголосила, що громадська організація активно підтримує громаду села і буде відстоювати її інтереси до кінця.