Американська журналістка заявляє про те, що дружина міністра інфраструктури Володимира Омеляна не мала право народжувати дитину у Сполучених Штатах безкоштовно.

У публікації на сайті rubic.us йдеться, що народжувати безкоштовно у Нью-Йорку можна тільки одним способом: отримавши страховку Emergency Medicaid для незаможних.

В такому випадку пологи покривають американські платники податків. В інших випадках потрібно платити.

Разом з тим, авторка наголошує, що незаможними модельєра Світлану Бевзу і міністра Володимира Омеляна назвати не можна — ні за українськими мірками, ні за американськими, бо,за даними ЗМІ, Омелян, і Бевза в минулому році разом заробили близько $ 91 400 і ще задекларували нерухомість і заощадження на $ 200 000.

Журналістка пише, що для того, щоб претендувати на Emergency Medicaid, загальний дохід сім'ї з трьох осіб має бути меншим за $ 3 395 місяць, з чотирьох (раптом подружжя до своїх утриманців зараховують і 18-річного сина від іншого шлюбу, який живе у Швейцарії) – $ 4100. У річному обчисленні це заробіток в $ 49 200 на сім'ю. Тобто незаможним, за американськими мірками, подружжя міністра і модельєра не є.

До всього, вказано у статті, щоб претендувати на цю страховку, потрібно бути жителем Нью-Йорка і підтвердити цей факт документально (наприклад, рахунками за електрику і воду). Проте відомо, що міністр і його дружина живуть у Києві.

«Виходить, якщо Світлана дійсно народжувала безкоштовно в Нью-Йорку — значить, вона щонайменше два рази порушила американські закони, збрехавши про те, де вона живе і скільки їх сім'я заробляє», – пише авторка, наголошуючи, що американські державні і місцеві органи працюють на довірі.

«Вам дають анкету, в якій ви просто відповідаєте на питання. Правдивість ніхто не перевіряє, вам довіряють. Але якщо ви потрапите під вибіркову перевірку і виявиться, що ви збрехали — мало не здасться. За маніпуляції соціальною допомогою в США садять», – вказано у матеріалі.

Отож автор статті пропонує українським журналістам зробити запит в департамент охорони здоров'я Нью-Йорка і уточнити напевно, чи зверталася до них за допомогою незаможна Світлана Бевза.

«Бо ця «безкоштовна страховка» і весь алгоритм її отримання розрахований на бідних жінок, часто нелегалок, чорних або латиноамериканок, які ледве розмовляють англійською, не мають освіти, роками живуть і працюють в США на найбрудніших і важких роботах і реально потребують допомоги. Не на допомогу українським модельєрам в Нью-Йорку», – зазначає автор.

Нагадаємо, у міністра інфраструктури України Володимира Омеляна народилася дочка в США. Це третя дитина міністра: у нього ще є два сина – Северин і Марк. Омелян заявив, що народження його дочки на території США не було заплановано передчасно, і найближчим часом новонароджена дівчинка на ім'я Анна буде зареєстрована в українському консульстві як громадянка України.

Чиновник заявив, що його родині «пощастило скористатися законами штату Нью-Йорк, які надають можливість безкоштовних пологів для всіх бажаючих шляхом безкоштовного оформлення поліса страхування». Однак пізніше цей пост був видалений.