Про це з посиланням на документи ФБР повідомляє The Sunday Times.

Зазначається, що через афілійовані фірми переказувалися «тисячі фунтів» готівкою 32-річному американському екстремістові Мохаммеду Елшінаві в американський штат Меріленд.

Видання пише, що у злочинній схемі використовувалася компанія Ibacstel Electronics, через яку загалом відправили 7,7 тисячі доларів. За даними видання, ці гроші призначалися на теракти в США чи завдання збитків у країні.

Окрім цього, операції ІД, які проводилися через Кардіфф, призначалися на програмне забезпечення, що дозволяє запускати ракети. Також у видання опинилися документи з судів, які вказують на шлях, який пройшли пов'язані з уельськими компаніями люди для маскування своїх дій.

Видання зазначає, що через уельські компанії терористи доставили до Іспанії безпілотники для спостереження, які здатні ідентифікувати «цільові місця розташування».

У документах йдеться, що доставка відбулася влітку 2015 року на адресу в Мадриді. Хто отримав замовлення і чи залишилося обладнання у країні, не відомо.

Як уже писав Вголос, за офіційною інформацією унаслідок наїзду фургона на пішоходів у іспанській Барселоні загинули три людини. Натомість ЗМІ повідомляють про щонайменше 13 жертв. У поліції інцидент визнали терактом.

Як повідомлялося, відповідальність за нинішній наїзд на пішоходів у центрі іспанської Барселони взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава». 

«Вголос»