Знайдено взаємозв’язок між облисінням і серцево-судинними захворюваннями

Знайдено взаємозв’язок між облисінням і серцево-судинними захворюваннями

Дослідження вчених з Індії показують, що чоловіки, які стають сивими або лисими у віці від 20 до 30 років, можуть піддаватися високому ризику виникнення серцевого нападу.

Про це пише «Вісник здоров’я».

За словами фахівців, люди, які страждають від облисіння або посивіння волосся до 40 років, у п’ять разів частіше страждають від серцевих проблем. Повідомляється, що це ще більший фактор ризику, ніж ожиріння, який збільшує шанси постраждати від серцевих недуг у 4 рази. Експерти підозрюють, що передчасне облисіння і сиве волосся свідчать про те, що організм старіє дуже швидко. Так, біологічний вік може збільшуватися швидше, ніж реальний хронологічний вік – це відбувається, коли в ДНК накопичуються пошкодження, які негативно впливають на всі клітини організму. Такий процес завдає шкоди серцю, пошкоджуючи при цьому волосяні фолікули, в результаті чого волосся сивіє або випадає.

У дослідженні вчені порівняли 790 чоловіків із серцевими захворюваннями і 1270 здорових чоловіків у віці до 40 років. Було встановлено, що молоді люди з серцевими захворюваннями значно частіше страждали від облисіння або мали передчасне посивіння волосся, ніж здорові учасники. Таким чином, облисіння і сивину, що виникають в ранньому віці, слід розглядати як фактори ризику розвитку хвороб серця, кажуть фахівці. Це може вказувати на біологічний вік, який може мати важливе значення для визначення серцево-судинного ризику.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram