Знайдено загублену картину про те, як поляки окупували Львів

Співробітники поліції з Нового Сонча знайшли відомий твір мистецтва, загублений під час Другої світової війни. Йдеться про безцінну картину «Оборона Львова» 1928 року відомого польського маляра та графіка Казімєжа Сіхульського.

Про це передає Польське радіо

Роботу, що була у базі воєнних втрат Міністерства культури та національної спадщини, знайшли 6 листопада в одному з приватних будинків у ґміні Ґрудек-над-Дунайцем Новосондецького повіту Малопольського воєводства, – проінформували у поліції.

Пошуки цього твору мистецтва, що належить Державній скарбниці Польщі, почали ще у вересні цього року. Тоді співробітники міністерства попросили поліцію допомогти їм відшукати картину.

«Поліцейські обшукали місце проживання одного з жителів, у якого мала бути картина, однак полотно там не знайшли. Було з'ясовано, що чоловік має ще одне житло у ґміні Ґрудек-над-Дунацйем, де він міг ховати твір мистецтва. Як з'ясувалося, ми вийшли на правильний слід, і тільки тоді чоловік повернув картину», – повідомили правоохоронці.

Знайдену картину передали Національному музею в Кракові.

Відзначимо, що у своїй творчості Казімєж Сіхульський широко використовував галицькі мотиви, зокрема у нього багата гуцульська тематика, народні мотиви в релігійних мотивах, символічні вітражі та мозаїки.

Нагадаємо, польська окупація Західної України тривала з 1918 по 1919 рік.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm