Знищення польського пам’ятника на Львівщині – провокація Росії, - радник глави МЗС Польщі

Радник глави МЗС Польщі, професор Пшемислав Журавський вель Ґраєвський вважає, що за пошкодженням польського пам’ятника у Гуті Пеняцькій на Львівщині стоїть Москва.

Таку думку він висловив у коментарі «Укрінформу».

«Свій інтерес (у скоєнні такого злочину) і проблеми з виконанням провокації однозначно вказують на те, що джерелом цього всього є Москва. Підтвердженням цього є також факт, що першими про цю подію поінформували російські ЗМІ», - заявив Журавський вель Ґраєвський.

Експерт звернув увагу, що відео, розміщене в YouТube, підписано українською мовою з русизмами («знищен польський пам'ятник»). Він нагадав, що упродовж 2015-2016 років при знищенні українських пам’ятників у Польщі вандали так само залишали там польські написи з помилками. Це, на його думку, свідчить про те, що в обох випадках зловмисники не знали або погано знали, відповідно, польську та українську мови.

Журавський вель Ґраєвський не вірить, що до знищення польського пам’ятника причетні українці.

«Інцидент стався 8 січня - у другий день Різдва в Україні. Це ще більше підкреслює нереальність того, що українець, галичанин, у день великого свята піде нищити пам’ятник. У психологічному сенсі це виглядає гротескно», - підкреслив радник глави польського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій є свідченням того, що «триває інтенсивна спроба посварити народи нашого регіону, яким загрожує Росія».

«У цьому немає нічого нового. Якщо Росія змогла висадити в повітря житлові будинки з власними громадянами (в Москві і Будьоновську в 1999 році), аби спровокувати другу Чеченську війну, то чому вона не змогла б знищувати пам’ятники», - наголосив експерт.

Він додав, що розслідуванням цього інциденту, а також усіх тих, які сталися раніше в Польщі, треба займатися дуже серйозно, оскільки це «не є питанням якихось "вибриків" окремих осіб, а питанням національної безпеки обох країн і міжнародних відносин».

Журавський вель Ґраєвський наголосив, що на цей інцидент обидві сторони повинні відреагувати солідарно, наголошуючи, що поляки й українці не дозволять себе посварити. «Це ми можемо зробити разом і разом треба переслідувати винуватців злочину», - констатував він.

На його переконання, останнім інцидентом росіяни «перетнули певну межу».

«Тут потрібною буде не просто декларація (з боку влади країн) для заспокоєння власного сумління, а початок дій щодо ефективного впливу як на польську, так і на українську громадську думку, пояснюючи громадянам обох країн реальну ситуацію, ламаючи цим цілі російських провокацій (посварити народи)», - наголосив радник глави МЗС Польщі.

Нагадаємо, у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини невідомі на Різдвяні свята пошкодили пам'ятник із прізвищами поляків, вбитих гітлерівцями у 1944 році, обмалювавши його синьо-жовтою і червоно-чорною фарбою.

Інформацію про подію першим оприлюднило російське інформагентство Regnum, а також проросійські видання в Україні. Відео з місця злочину зловмисники розмістили у новоствореному профілі в YouTube з назвою «Вільна Україна» і символікою «Правого сектору» в оформленні. Це єдине відео, розміщене на вказаному YouTube-каналі.

Посольство Польщі в Україні у вівторок направило МЗС України дипломатичну ноту у зв’язку зі знищенням польського пам’ятника. 

Як відомо, кримінальне провадження за фактом вандалізму на меморіалі у Гуті Пеняцькій на Львівщині розслідують за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або релігійних переконань. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram