Як повідомляє New York Times, російська влада не хотіла надавати WADA інформацію з даної бази, і вона дісталася агентству через інформатора. База даних містить інформацію про тисячі тестів спортсменів.

WADA в листопаді 2015 року звинуватило Росію в численних порушеннях антидопінгових правил, призупинивши роботу московської антидопінгової лабораторії, і винесло рішення про невідповідність РУСАДА кодексу WADA. Відновлення РУСАДА буде розглянуто радою засновників WADA 16 листопада.

Раніше комісія МОК під керівництвом Дениса Освальда визнала російських лижників Олександра Легкова, Євгенія Бєлова, Олексія Пєтухова, Максима Вилегжаніна, Євгенію Шаповалову і Юлію Іванову винними в порушенні антидопінгових правил. Спортсмени дискваліфіковані на наступні Олімпійські ігри, їхні результати, показані на ОІ-2014 в Сочі, анульовані.

В даний час Росія позбавлена наступних медалей Ігор-2014 в лижних гонках: золота (Легков) і срібла (Вилегжаніна) в гонці на 50 км, срібла в чоловічій естафеті 4 × 10 км, срібла в командному спринті класичним стилем, яке виграли Вилегжанін і Микита Крюков.

Раніше судмедексперти знайшли метод, за допомогою якого можна буде отримати докази нелегального розкриття допінг-проб під час Сочі-2014, в чому підозрюється Росія.

«Вголос»