Храми-привиди: поляк фотографує покинуті греко-католицькі церкви (ФОТО)

23.03.2016 17:04
М'якиш-Старий(Miekisz Stary) Підкарпатське воєводство, фото: Пйотр Дурак
М'якиш-Старий(Miekisz Stary) Підкарпатське воєводство, фото: Пйотр Дурак
Зображення 1 / 18 Використовуйте клавіші для перегляду
Польський журналіст, письменник та мандрівник Пйотр Дурак фотографує залишені після примусової депортації українців з території сучасної Польщі греко-католицькі храми.

Свої фото Пйотр Дурак публікує в соціальних мережах.

За словами автора фото, деякі храми розібрали мешканці на будівельний матеріал, інші ж стали курниками і хлівами. Одна з церков, яку після війни переробили на склад, слугувала громадською вбиральнею. Цинізм полягає в тому, що дошку з діркою для справляння потреб встановили на місці давнього вівтаря.

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 4 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Патріот24 березня 2016 00:36 Відповісти IP:  195.42.130.--- Операція Вісла полякам нічого не говорить. А моїй родині говорить
 • Evidence23 березня 2016 18:16 Відповісти IP:  194.44.30.--- Володимир Середа, голова товариства «Надсяння»: --- «Особисто для мене і тисяч моїх українських ровесників з Надсяння - це наруга над нашою дитячою пам’яттю.
  Бо якраз у цьому краї, особливо навесні 1945 року, повсюдно гинули беззахисні українці, а серед них і діти. Кожна прожита нами тоді ніч була нашою найбільшою радістю.
  Цвинтар у селі Малковичі. Це всього-на-всього 10-12 кілометрів від Радимна в напрямку до Перемишля і гідно по-християнськи треба вшанувати там пам'ять замордованих у цьому селі понад 150 воістину беззахисних місцевих українців (а серед них були і кількамісячні немовлята).
  Раджу згадати також помордованих місцевих українців у Лазах, Ніновичах, Заліській Волі, Хотинці, Діброві та в багатьох інших навколишніх місцевостях.
  Не грішно було би відвідати також спортивний майдан у самому Радимні, який влаштований на місці зруйнованої до останньої цеглини у повоєнні роки справді величної церкви Успення Пречистої Богородиці. Лише бетонні рештки церковних фундаментів залишились німими свідками наруги, яка творилась у післявоєнні роки у Надсянні над усім, що було українське.
 • Дзюник23 березня 2016 17:29 Відповісти IP:  213.130.17.--- Так це не докір полякам...Це - докір грекокатоликам...Поляки там мають свої костели,які,повірте,аж ніяк не занедбані...Хіба в нас є отакі напівзруйновані костели чи польські могили?Хіба мало ми бачили поляків,які тут,на нашій галицькій землі реставрували,ремонтували пам"ятки своєї віри і історіі?А щодо наших то нам вже показав оцей пан Дурак...чи Дупак...якщо по латиниці...Все тільки волаєм про мечі-щербеці,левів,а нема того,щоб взяти кельму,відвіс,васервагу і попензлювати в Польщу...А всечесні отці,зрозуміло,повинні профінансувати...Не все ж в кишеню,треба шось і звідтам...
 • патріоти6 травня 2016 20:22 Відповісти IP:  87.218.12.--- правильна думка

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram