На Львівщині вшанували закатованих у соляних шахтах жертв НКВД (ФОТО)

25.06.2017 22:55
Зображення 1 / 12 Використовуйте клавіші для перегляду
Сьогодні, 25 червня, на околицях м. Добромиля, в урочищі «Саліна», Старосамбірського району вшанували тисячі невинно вбитих та закатованих жертв НКВД.

Як передає кореспондент «Вголосу», скорботні заходи розпочались у центрі Добромиля. Тут біля приміщення колишньої тюрми НКВС вшанували вбитих в’язнів з Перемишля та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року.

Опісля колона рушила до урочища «Саліна». По дорозі діти у вигляді сценки відтворили події тих часів, зокрема те, як в’язнів вели на розстріл. На «Верхній» та «Нижній» могилах в урочищі священнослужителі відслужили поминальну панахиду. Невинно вбитих також вшанували покладанням квітів до пам’ятного знаку жертв НКВС. Відбулось і траурне віче, під час якого  пролунали спогади про трагедію.

Зазначимо, урочище «Саліна», де колись знаходилися соляні шахти, розташоване поблизу м. Добромиля Старосамбірського району Львівської області. У червні 1941 року тут органи НКВС стратили близько 3600 осіб. Напередодні трагедії з Перемишля (Польща) сюди пригнали арештантів. Жертвами стали і в'язні інших тюрем Західної України.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram