У Львові презентували унікальні писанки яким близько 1000 років ФОТО

У Львові презентували унікальні писанки, яким близько 1000 років (ФОТО)

02.04.2018 15:55
Зображення 1 / 11 Використовуйте клавіші для перегляду
Сьогодні, 2 квітня, у Львові археологи презентували дві унікальні писанки ХІ-ХІІІ ст. Також колекцію найцікавіших знахідок, виявлених під час розкопок у давньослов’янському городищі Пліснеськ.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Співробітник Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Віталій Ляска розповів, що писанки з Пліснеського городища, окрім обрядової функції, у княжу добу слугували язичницькими оберегами - були призначені для відлякування злих духів.

«Пліснеських писанок є три. Дві буро-зеленого кольору – тут. Їх знайшли у 40-х рр. ХХ ст. Ще одна зберігається у краківському музеї, - додав він. - Це писанки київського типу – традиція та технологія їх виготовлення поширювалася саме з Києва. Одна із пліснеських писанок була виявлена у похованні – курганному могильнику Варязької дружини».

Також Віталій Ляска розповів про інші унікальні експонати виставки, які походять із язичницького культового центру. Зокрема, це ніж кінця Х ст, долівкова плитка, типова жіноча прикраса – лунниця, хрестики, писала (стилюси), предмети праці, які мають більш ніж тисячолітню історію.

Зараз ці експонати зберігаються у фондах та експозиціях музею Львівського національного університету.

Довідка:

Пліснеський археологічний комплекс – це унікальна сукупність різночасових пам'яток, насамперед середньовічної доби, які зараз знаходяться на території та в околицях села Підгірці Бродівського р-ну Львівської обл.


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram