Українські Січові стрільці «взяли в облогу» Львівську ОДА (ФОТО)

01.11.2016 11:49
Зображення 1 / 16 Використовуйте клавіші для перегляду
У Львові відтворили події з нагоди 98-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Під стінами Львівської обласної державної адміністрації представники «Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» презентували такий собі живий музей із справжньою польовою кухнею, блок-постами, автівками, зброєю та військовими часів Українських Січових Стрільців. Захід присвячений подіям,  які сталися 1  листопада 1918-го року у Львові, коли було проголошено ЗУНР – Західно-Українську Народну Республіку.відтворюють.

«Ми відтворюємо події 1 листопада 1918-го року, коли Січові Стрільці зайняли у Львові стратегічні об’єкти: вокзал, головну пошту, міську раду. Тож, тримаємо позиції.

Це щорічний захід нашого товариства. Цього року трохи не вдалося зробити бій Січових Стрільців із польськими жовнірами. Але загалом люди підходять, цікавляться, фотографуються», - розповів учасник реконструкції Михайло.

Історична довідка:

Українсько-польська війна в Галичині 1918-1919 рр. – почалася 1 листопада 1918 р. збройним виступом проти української влади у Львові об’єднаних польських підпільних військових організацій.

У Львові створилася формальна бойова лінія – поляки зайняли західну частину міста з головним залізничним вокзалом, українці утримували середню і східну частини з Високим Замком і вокзалом Львів-Підзамче.

Співвідношення українських і польських військових сил у Львові було не на користь українців – до міста постійно прибували польські війська.

Полк УСС. Який прибув до Львова із Буковини 3-4 листопада, не змінив співвідношення сил.

Бої у Львові тривали зі змінним успіхом до 21 листопада 1918 року, доку поляки не досягли чисельної переваги завдяки допомозі, що надійшла їм через Перемишль. Щоб уникнути оточення, українські військові частини в ніч проти 22 листопада 1918 року залишили Львів.

Активна військова підтримка польського повстання у Львові варшавським урядом і спричинила початок війни між Польщею та ЗУНР.

 

 

 

 

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram