Наслідки рішення Синоду РПЦ про припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом відчують на практиці не лише священиків, а й пересічні віряни двох Церков.

За словами голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополита Волоколамського Іларіона, священики двох Церков не зможуть здійснювати спільні богослужіння, а миряни РПЦ не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату.

“У практичному плані це означає, що ми не зможемо здійснювати спільні богослужіння з Константинопольським патріархатом, наші архієреї та священики не зможуть брати участь у здійсненні спільних літургій із ієрархами, священиками Константинопольського патріархату, а миряни не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату”, — цитує Іларіона видання “Газета.ги”.

Рішення РПЦ також означає, що православні росіяни не зможуть молитися в храмах на горі Афон у Греції, сказав речник патріарха Московського і всієї Русі Кирила Олександр Волков, передає ТАСС.

За його словами, Афон — це канонічна територія Константинопольського патріархату “з усіма наслідками, що з цього витікають”. Волков пояснив, що поки відносини між двома Церквами не зміняться, віряни РПЦ не зможуть причащатися або брати участь у богослужіннях у храмах Константинопольського патріархату.

Як раніше повідомляв “Вголос“, синод Російської православної церкви прийняв рішення щодо неможливості її подальшого перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Раніше повідомлялося, що РПЦ планує прийняти “адекватну та жорстку” відповідь на рішення Константинополя надати Томос Україні.

Представник Київської Патріархії Євстратій Зоря заявив, що Синод московського патріархату повторює політику Кремля.