Незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов узявся писати сценарій нового фільму.

Про це інформує видання «Известия», посилаючись на заступника директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) РФ Валерія Максименка.

Як зазначається, це буде розповідь про тюремне життя в’язннів.

За словами Макаренка, нібито «лікарі ФСВП повсякчас стежать за станом здоров’я Сенцова». Наразі він їсть каші та кисломолочні продукти. Після 20-х днів такого раціону його мають перевести на звичайну тюремну їжу.

Зазначимо, що вчора, 5 жовтня, заступник директора Федеральної служби виконання покарань РФ Валерій Максименко заявив, що Сенцов голодування припинив.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова наразі вищезазначеної інформації не підтвердила, а Ірина Геращенко, перший заступник голов ВРУ, засумнівалася в ній.

Нагадаємо, Олег Сенцов заявив, що його годуватимуть примусово.

Водночас, адвокат Сенцова розповів про шанси українського кінорежисерв, якого незаконно засудили у Росії, вийти з голодування.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також розповів про критичний стан здоров’я  Сенцова.

Разом з тим, адвокат Сенцова заявив, що у РФ погрожували зробити овоч із українця, якщо він не припинить голодування. А його сестра Наталія Каплан зауважила, що у політв’язня високий ризик смерті під час виходу з голодування.

У свою чергу, правозахисники Amnesty international назвали примусове голодування Сенцова різновидом «тортур».

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля.

Український режисер пообіцяв, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денисова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилося надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він голодування припинив.

Крім цього, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за чотири роки зустрілася з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, котрий голодує в російській колонії, перебуває на межі життя та смерті.

31 липня у Росії не дозволили українському священику відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно ув’язненого режисера Сенцова у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити політв’язнів Сенцова та Балуха.