Раніше, під час щорічного звернення до народних депутатів Верховної Ради, Порошенко  пообіцяв, що порушить багато важливих питань, виступаючи перед представниками американського бізнесу та лідерами української діаспори в Сполучених Штатах.

Чого ж справді очікувати від цієї зустрічі? Чи може присутність Президента якимось чином вплинути на учасників миротворчої сесії? Чи згадає гарант про угорські провокації на Закарпатті? Про це “Вголос” запитав у експертів.

Чи варто очікувати якихось “проривів” від Порошенка під час цього візиту до США?

 

«Присутність Порошенка там є зовсім не важливою»

 

Володимир Воля, політичний експерт-міжнародник:

Особливо нічого очікувати від української присутності на сесії не потрібно. Увесь виступ Президента вже є традиційним. Прозвучать старі-добрі питання позаминулих років. Якщо говорити про наслідки промови, то треба розуміти, що це навіть не дебати, тому присутність Порошенка там є зовсім не важливою. Скоріш за все, він порушуватиме питання церкви, Криму та Азовського моря. Справді, ці теми потрібно освіжити, але жодних результатів чекати не слід, це ніяк не вплине на переговорний процес з приводу врегулювання ситуації на Донбасі.

 

 

Микола Спірідонов, політичний консультант:

На жаль, поки що немає підстав чекати будь-яких проривів, адже наші закордонні партнери більш за все чекають змін у владі. Порошенко – це президент, який від своєї посади відходить, і це на Саміті добре розуміють. Звичайно, гарант говоритиме про введення миротворців та питання врегулювання ситуації на Донбасі. Скоріш за все, ще раз скаже на біс «Прощавай Росіє…», але ,на жаль, реальних результатів від цієї подорожі очікувати не варто, адже серйозно до Порошенка там ніхто не поставиться.

Ще одне питання, яке можуть порушити на дебатах – стосунки між Україною та Угорщиною. Після того, як на Закарпатті почали роздавати угорські паспорти, а люди присягати на вірність сусідній країні, міжнародні відносини між державами сильно загострилися. А  коли Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що для України вони мають «сюрприз», ситуація заплуталася ще більше. То чого ж нам чекати від сусідньої країни, як далеко зайде конфлікт, та які можливі способи його вирішення?

З якою метою гарант зустрічатиметься із українською діаспорою в США?

«Більш поганих стосунків Україна не памятає вже 25  років»

 

Віктор Небоженко, політолог, соціолог та кандидат філософських наук:

Порошенко потребує підтримки української діаспори для того, щоб якимось чином виправдати Україну, позбутися негативної репутації, яку ми заробили у Вашингтоні, підтримуючи противника Трампа. Більше наші представники там нічим допомогти не зможуть, але, важливе питання, чи, взагалі, захочуть вони якось допомагати?

Річ у тім, що до Петра Порошенка в діаспори назбиралося багато критичних зауважень. Було б добре, якби у Вашингтоні провели відверту розмову між Президентом та українськими представниками, бо більш поганих стосунків Україна не пам’ятає вже 25  років.

Чи варто очікувати якихось позитивних для України рішень щодо угорської агресії на Закарпатті?

Володимир Воля:

Угорщина, слідом за Італією, пропонує  відмовитися від автоматичного продовження антиросійських санкцій, запроваджених Євросоюзом. Цілком можливо, що наступним ходом може бути  голосування угорської делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, коли там будуть вноситися зміни до регламенту, які дозволять повернути Росії право голосу. Зараз потрібно розуміти, що тепер сусідня держава на всіх майданчиках та дискусіях, в яких братиме участь,  висловлюватиметься про Україну як країну, в якій імітують реформи. Це робитимуть для того, щоб думка про нас була винятково негативною.

 

«Угорщина продовжує роздавати паспорти, а Україна не має механізмів, щоб зупинити цей процес»

 

Віктор Небоженко:

Конфлікт з Угорщиною зайшов настілки далеко, що приїзд ніякого міністра чи представника нічого не вирішить,потрібна зустріч премєр-міністра сусідньої держави і нашого Президента. На нижчому рівні нічого вже не владнати, вузол суперечностей лише затягується. Угорщина продовжує роздавати паспорти, а Україна не має механізмів, щоб зупинити цей процес.

 

«Угорці за будь-якої нагоди виставлятимуть Україну як країну, яка ні на що не здатна»

 

Микола Спірідонов:

Неприємний сюрприз в тому, що Угорщина заявляє –  буде блокувати наміри української влади вступити в НАТО і Європейський Союз, тому на «палку в колесах» варто очікувати.

Ситуація на Закарпатті розвивається за сценарієм відвертих провокацій або дій, які не сприяють стабілізації. Угорщина і далі продовжуватиме це робити, а за будь-якої нагоди ще й критикуватиме Україну, виставляючи її перед світом як таку, яка ні на що не здатна.