Українські дипломати представили для країн-учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) докази мілітаризації окупованого Росією Криму та прямої збройної російської агресії проти України.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.

Як відзначається, захід, присвячений мілітаризації Криму та частин Чорного і Азовського морів, відбувся у рамках 25-ї зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ. Зокрема, засідання відбулося за сприяння делегацій та за участю керівництва МЗС США, Канади, Польщі, Литви, Данії, Швеції, Великої Британії, Латвії, Румунії, Грузії та Естонії.

“Широкій аудиторії учасників та ЗМІ було презентовано докази мілітаризації Росією окупованого Криму та прямої збройної агресії РФ проти України в районі Керченської протоки, що становить серйозну загрозу для всього чорноморського регіону”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією українського зовнішньополітичного відомства, у своїх виступах партнери висловили повну підтримку України, закликали до негайного звільнення українських військовополонених, а також обговорили можливі кроки в напрямку стримування агресора.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.

Рада ЄС стурбована ситуацією в Україні і обговорить це на наступному засіданні.

Україна скликає ядерні держави, щоб стримали агресію РФ.