Президент США Дональд Трамп повідомив, що підписав документ, який обмежує надання притулку нелегальним мігрантам, котрі прибувають до країни через кордон із Мексикою.

Згідно з підписаним указом, особи, які незаконно перетнули кордон США з Мексикою, не зможуть подавати документи на статус біженця в США, повідомляє BBC.

“Я тимчасово припиняю в’їзд (у США, – ред.) для певного типу іноземних громадян, щоб впоратися з проблемою величезної кількості мігрантів, що незаконно або без необхідних документів прибувають до нашої країни через територію Мексики”, – йдеться в постанові.

При цьому в документі наголошується, що у мігрантів-нелегалів зберігається право “запитувати інші форми захисту від переслідувань і тортур”. Про які саме – не уточнюється.

Відзначається, що заходи не торкнуться дітей-іноземців, які потрапили на територію країни без супроводу батьків.

“Відсутність негайних дій для зупинення масової міграції, з якою стикаються США, призведе тільки до збільшення масової нелегальної міграції і до подальшого перенапруження [міграційної] системи”, – говорить указ.

Нагадаємо, повідомлення про багатотисячні колони мігрантів з Центральної Америки (в основному з Гондурасу і Сальвадора), що прямують в сторону США, з’явилися з ЗМІ та соціальних мережах в середині жовтня.

Відомості про чисельність так званого каравану мігрантів вельми суперечливі: різні видання наводили цифри від двох до семи тисяч осіб.

Спочатку повідомлялося про те, що колони мігрантів формувалися в Гондурасі, але потім до них приєдналися біженці з сусідніх Сальвадора і Гватемали. Всі три країни входять в списки найбідніших і кримінальних країн світу.