Двоє українських моряків, яких російські силовики захопили у Керченській протоці і тепер утримують у Москві, отримали важкі поранення.

Як інформує Тoday.ua, про це розповіла радник командувача ВМС Вікторія Христенко в ефірі одного з телеканалів.

Вона повідомила, що в одного зі захоплених моряків важке поранення ніг.

“На жаль, жодного відео, жодного підтвердження про характер поранень не отримали наші консули офіційно, крім того, що начебто поранених відвідав омбудсмен Москви”, — наголосила Христенко.

Окрім цього, за словами Христенко, моряк, у якого дуже тяжке поранення ніг, пересувається на милицях. Ще одному військовослужбовцю ВМС, за словами Христенко, ампутували пальці рук.

“Те, що він пересувається на милицях, ні про що не свідчить. Ми не бачимо його поранень, і що там було зроблено, яка операція в ізоляторі. В одного з хлопців травматична ампутація пальців кисті”, — повідомила Христенко.

Як писав раніше “Вголос”, поранених українських моряків, котрих Росія захопила біля Керченської протоки, відвідала у СІЗО Уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.