Хоча Росія вже програла війну проти України в релігійному аспекті, нових провокацій із боку Кремля все ж варто очікувати.

Про це в ефірі “Прямого” заявив координатор проекту “Стоп Терор” Семен Кабакаєв.

“За цей час дуже багато вкидів різних було. Російські “тролі” та “боти” працюють, проводяться інформаційно-психологічні операції з боку Росії… В цьому питанні Росія намагається за рахунок своїх ресурсів посіяти якусь паніку. Ми за останні півроку бачили купу інформації: то спершу Церкви не буде, то буде, але не така, то Московський патріархат переходить, то не переходить… Але Путін і його оточення, яке керує церковним питанням, розуміють, що вони програли. Це колосальний програш стратегічний. Бо у Путіна дві речі, на яких він базував всю політику “русского міра”, — це ядерна валізка як метод спекуляцій і Церква як вплив на мозок і свідомість людей, і як один із основних інструментів, за рахунок якого завозили зброю і спецпризначенців”, — заявив Кабакаєв.

Експерт додав, що на тлі переходу церков Московського патріархату в Єдину помісну церкву Росія може влаштовувати провокації.

“І саме тут Новинський тоді лякав, що тут може бути кровопролиття і ще щось, і ще щось. І до цього ми повинні готуватися. Я чітко знаю позицію міністра МВС Авакова: вони будуть дуже жорстко реагувати на будь-які провокації. Я знаю позицію Адміністрації Президента — у них вона теж жорстка: те, що все це буде без примусу, і ніхто не зможе на цьому спекулювати. Й якщо хтось буде намагатися розігрівати цю тему або провокувати, все це буде каратися законом. Адже ніхто не має права вказувати, кому в яку церкву ходити. Ніхто нікого примушувати не буде. Це буде свідомий вибір громад і парафій у тих містах і селах, де це буде відбуватися”, — вважає Кабакаєв.

Водночас, експерт попередив, що треба готуватися до нових провокацій із боку Росії.

Як писав “Вголос”, 29 листопада у Стамбулі архієрейський синод Вселенського патріархату ухвалив текст томосу про надання автокефалії Українській православній церкві.

Об’єднавчий Собор, на якому затвердять статут української Церкви та оберуть предстоятеля відбудеться 15 грудня 2018 року в святій Софії.

Також сьогодні стало відомо, що УПЦ КП скликає 13 грудня свій Архієрейський собор.