В об’єднавчому Соборі щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні, який має відбуться 15 грудня, візьмуть участь понад 50 архієреїв.

Про це у Чернігові заявив предстоятель УПЦ Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, повідомляє УНІАН.

За його словами, найбільше представництво на архієрейському соборі матиме УПЦ Київського патріархату — 40 архієреїв. Українську автокефальну церкву представлятимуть 12 архієреїв і три-чотири представники будуть від УПЦ Московського патріархату.

Філарет наголосив, що зараз іде шалена боротьба, щоб Церкви не об’єдналися й українська Церква не була визнана.

«Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду патріархом, бо інтронізація була 1995 року. І ніхто цієї благодаті не зніме», — зауважив він.

Філарет також наголосив, що на об’єднавчому Соборі будуть розглядати питання об’єднання Церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту Єдиної помісної православної церкви в Україні. Він висловив сподівання, що ця подія принесе зміни на краще.

«Ми гіршого не приймемо. Й усе відкинемо, якщо від нас будуть вимагати некорисне», — сказав Філарет.

Як писав “Вголос”, Вселенський патріарх Варфоломій у листі до предстоятеля УПЦ МП Онуфрія пояснив причини надання Україні автокефальної церкви. Також він закликав Онуфрія прибути на об’єднавчий Собор і взяти у ньому участь.