Бразилець Рожеріо Мелло став першим іноземним студентом Тернопільського педуніверситету. Він подолав 12 тисяч кілометрів, щоб вчитися в Україні.

Про це пише місцевий сайт “0352”.

Рожеріо з міста Каноас, що на Півдні Бразилії, живе в університетському гуртожитку. Приїхавши до Тернополя, він за шість місяців зумів вивчити українську мову.

Мелло розповів, що легко знаходить спільну мову з тернополянами на вулиці або в магазині, а іноді навіть знімає короткі кумедні ролики свого спілкування.

“Коли бачу в магазині в черзі дітей, кажу: “Привіт!”. Це викликає подив. “У мене все в порядку. А у тебе?” — продовжую діалог. Діти радіють знайомству”, — розповідає Мелло.

Бразилець додає, що українці цінують, коли їх поважають.

“Приїжджі повинні мати повагу до українців, а це перш за все має проявлятися в знанні мови. Я ще не дуже добре розмовляю українською, але хочу вдосконалюватися, відчуваю її в своїй душі”, — розповів Рожеріо.

“Козачк, ти розмовляєш українською?!” — не стримують здивування перехожі на вулиці”, — розповідає він про реакцію людей.

Рожеріо також зазначає, що дуже важливо бути просто щирим і не уникати спілкування.

“Українці — дуже хороші, й особливо мене вражають ваша відвага і ваш героїзм. Студенти розповідали мені про війну в Донбасі, я читаю новини, знаю, що росіяни нещодавно захопили українські кораблі. Дивуюся: Росія — така велика країна, навіщо їй ще українські території?.. Вірю, що в Україні все буде добре, тому що українці — чудовий народ!”, — наголосив він.

Бразилець вчиться ТНПУ на першому курсі факультету іноземних мов.

“Спочатку хотів вчитися в Запоріжжі, але не сподобалося: індустріальне місто, погана екологія, погані умови в гуртожитку. Зетелефонував знайомій із Тернополя, вона порадила мені виш, в якому сама вчилася. Так я опинився в Тернополі”, — розповідає бразилець.

У південному регіоні Бразилії, за словами Рожеріо, 70 % населення — вихідці з Європи, в тому числі й українська діаспора.

Бразилець каже, що в захваті від української мови, але думає, що вивчить і російську.

«Мені подобається українська мова і не подобається російська, тому що я живу в Україні, й я — патріот. Але, можливо, колись я вивчу і російську, тому що мова не має стосунку до політики. Можу писати українською, читати і розмовляти”, — розповідає студент.

Живучи в Україні бразилець закохався в українську музику. Він захопився піснями гуртів “Скрябін” і “Океан Ельзи”, а ще — KAZKA. Зізнається, що композицію “Плакала” прослухав більше 500 разів.

Рожеріо мріє відкрити магазин у Тернополі і торгувати бразильською кавою.