2018 року на Волині зареєстрували понад 1 330 випадків кору, з них діти до 17 років становлять 70 %.

Про це власкору «Вголосу» повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.

За словами фахівців, найбільш  ураженою є вікова група від одного до дев’яти років. Зареєстрували 66 спалахів кору: 21 в школах, три в закладах дошкільної освіти, два у професійно-технічних навчальних закладах та 40 у побуті. 70 % зі загальної кількості хворих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря.

За оперативними даними, у вересні-жовтні виявили понад 90 випадків кору, із них 62 — у дітей до 17 років. Це спричинено погіршенням епідемічної ситуації на трьох адміністративних територіях: Луцький район (захворіло 28 осіб, найбільше в селах Підгайці, Воютин та Садів), Горохівський район (22 особи), місті Нововолинськ (17 осіб).

Зараз кір досі прогресує у кількох населених пунктах: два спалахи у побуті — село Скірче Горохівський район, селище Благодатне Іваничівський район і два в навчальних закладах — ЗОШ І-ІІІ ступенів села Воютин, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» села Підгайці Луцького району. Окрім того, уражено ще дев’ять навчально-виховних закладів, де зареєстрували по оддин-два випадки кору.