Україна має позитивне рішення Вселенського патріарха і Синоду про Єдину помісну православну церкву.

Про це сьогодні, 11 жовтня, повідомив Петро Порошенко.

“Господь побачив боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви і належно оцінив наші труди. Йому стало так угодно, щоби його Всесвятість Вселенький патріарх Варфоломій і Синод Константинопольский сказли омріяне довгоочікуване “так”. Помісній автокефальній православній церкві України бути!”, – заявив очільник держави.

Окрім того, президент України відзначив, що це рішення остаточно розвіює імперські ілюзії та шовіністичні фантазії РФ, не підкріплені жодним церковно-правовим документом як ніби то канонічну територію російської церкви.

“Ми сьогодні отримали автокефалію. І після Собору обраний предстоятель української помісної церкви отримає томос”, – сказав Порошенко,  назвавши томос фактично ще одним Актом проголошення незалежності України.

Україна має позитивне рішення Вселенського Патріарха і Синоду про Єдину Помісну Православну Церкву! Те, про що мріяли покоління українців та молилися сучасники – нарешті сталося: Україна отримала Автокефалію. Вітаю всіх українських вірян з цією грандіозною історичною подією та дякую всім за молитву та підтримку. Це – перемога України, наша спільна перемога!

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 11 жовтня 2018 р.